Zen Coding w Notepad++ - brak polskich znaków

Witajcie. Mam pewien problem. na początku nie wiedziałem o co chodzi i czym to jest spowodowane. Mianowicie zainstalowałem Zen Coding do Notepad++ (już dość dawno), jednak nie używałem edytora od jakiegoś czasu. teraz, gdy mam włączony edytor nie działają mi niektóre funkcje, klawisze. Przykładowo nie mogę napisać polskich znaków diakrytycznych, w niektórych aplikacjach (np. GIMP) nie działają mi klawisze skrótów (np. wypełnij poprzez CTRL + <) itd. Po wyłączeniu edytora problem znika i wszystko działa jak należy. Domyślam się, że powodem jest zainstalowany Zen Coding, jednak nie wiem, gdzie sprawdzić ewentualne ustawienia kolidujące. Miał ktoś podobny przypadek? Dzięki za pomoc. :slight_smile:

arlid ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Sprawdzałeś czy po usunięciu wtyczki dalej występuje problem lub nie jest związany z inną wtyką?

W razie czego, daję swoją wersję Zen Coding, której używam (kiedyś ją dla siebie lokalizowałem i chyba zmieniłem jakieś skróty…), jeśli i ona będzie robić problemy, to może przyczyna leży gdzieś indziej.

PS. Aby pobrać, kliknij w podkreślone “Zen Coding.zip”, a po pobraniu wypakuj zawartość do katalogu “plugins”…

Agaton , temat zmieniony, sorki :slight_smile:

manieKMP , To musi byc problem przez Zen Coding - tylko to mam doinstalowane. Sprawdzę Twoja paczkę, jak wrócę i wtedy coś napiszę więcej :slight_smile:

Tyle że żaden “zenek” nie zadziała bez dodatkowej wtyki, więc mus mieć coś więcej :wink:

Z tego co kojarzę, to są dwie wersje Zen Coding (przynajmniej pod N++), pierwsza robiona była pod js (tej używam i tą dałem), co wymusza zastosowanie nppscripting, druga zaś wykonana jest bodaj w phyton’ie i w jej przypadku też trzeba dorzucić obsługę poprzez dodatkową wtykę (tej nie używałem, ponieważ uznałem, że wtyczka do obsługi phyton’a jest zbyt ciężka aby ją wsadzać tylko do jednego, poza tym z lokalizowaniem do pl byłoby więcej zabawy/kombinowania…).

Swoją drogą, Twój problem “zachęcił” mnie do odświeżenia informacji nt. Zen Coding (nieco zdziwiło mnie to, że od dłuższego czasu nie ma jakichkolwiek aktualizacji) i odkryłem, że projekt zmienił najwyraźniej nazwę (i chyba “miejsce zamieszkania”) na Emmet :D, tyle że ten już tylko na phyton’ie robiony (instrukcja ręcznej instalacji tu)…

Problem jest nadal :frowning: Pamiętam, że tylko ściągnięta paczkę wypakowałem i skopiowałem do katalogu z N++. Spróbuje jeszcze może na świeżą instalację, tylko, że szkoda, bo już N++ pod siebie dostosowałem lub może zobaczę “nową” wersję :slight_smile: Szkoda, bo troszeczkę przywykłem i do edytora i do Zen Coding.

A sprawdzałeś jak to się przedstawia sprawa, kiedy w N++ nie ma Zen Coding?

Chyba że chcesz, to podam Tobie na pw własnego N++, sprawdzisz czy ta wersja zadziała i jak coś to pousuwasz sobie niepotrzebne rzeczy.

PS. W paczce “zenka” (przynajmniej tej pod js, tak w oryginale, jak i tym co udostępniłem) siedzi już odpowiednia wtyczka…

Co do nowej wersji, z tego co czytałem, emmet posiada możliwość zmiany skrótów (pewnie przez menedżer N++ się to ustawia), ale po sprawdzeniu ile waży suma, jej i wtyczki phyton’owskiej do obsłużenia emmet’a, zniechęciło mniej to nawet do sprawdzenia jak się nowe sprawuje :wink: (aktualne 318kB dla Zen Coding + nppScripting, do ponad 12MB lub ponad 23MB w python’owskim wydaniu robi różnicę, tym bardziej się oczka rozdziawiają, gdy porównam sumę wszystkich dodanych u mnie plugin’ów w N++, czyli 14.8MB…)

Tak jak podejrzewałem to sprawa Zen Coding - przy samym N++ problemu nie ma (przynajmniej chwilowo, może to po jakimś czasie z czymś koliduje, ale wątpię). Nic chyba na to nie poradzę niestety. A masz w tej wersji ZenCoding? Może zadziała :stuck_out_tongue: