Zen Coding w Notepad++ - brak polskich znaków

(arlid) #1

Witajcie. Mam pewien problem. na początku nie wiedziałem o co chodzi i czym to jest spowodowane. Mianowicie zainstalowałem Zen Coding do Notepad++ (już dość dawno), jednak nie używałem edytora od jakiegoś czasu. teraz, gdy mam włączony edytor nie działają mi niektóre funkcje, klawisze. Przykładowo nie mogę napisać polskich znaków diakrytycznych, w niektórych aplikacjach (np. GIMP) nie działają mi klawisze skrótów (np. wypełnij poprzez CTRL + <) itd. Po wyłączeniu edytora problem znika i wszystko działa jak należy. Domyślam się, że powodem jest zainstalowany Zen Coding, jednak nie wiem, gdzie sprawdzić ewentualne ustawienia kolidujące. Miał ktoś podobny przypadek? Dzięki za pomoc. :slight_smile:

(Agatonster) #2

arlid ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(manieKMP) #3

Sprawdzałeś czy po usunięciu wtyczki dalej występuje problem lub nie jest związany z inną wtyką?

W razie czego, daję swoją wersję Zen Coding, której używam (kiedyś ją dla siebie lokalizowałem i chyba zmieniłem jakieś skróty...), jeśli i ona będzie robić problemy, to może przyczyna leży gdzieś indziej.

PS. Aby pobrać, kliknij w podkreślone "Zen Coding.zip", a po pobraniu wypakuj zawartość do katalogu "plugins"...

(arlid) #4

Agaton , temat zmieniony, sorki :slight_smile:

manieKMP , To musi byc problem przez Zen Coding - tylko to mam doinstalowane. Sprawdzę Twoja paczkę, jak wrócę i wtedy coś napiszę więcej :slight_smile:

(manieKMP) #5

Tyle że żaden "zenek" nie zadziała bez dodatkowej wtyki, więc mus mieć coś więcej :wink:

Z tego co kojarzę, to są dwie wersje Zen Coding (przynajmniej pod N++), pierwsza robiona była pod js (tej używam i tą dałem), co wymusza zastosowanie nppscripting, druga zaś wykonana jest bodaj w phyton'ie i w jej przypadku też trzeba dorzucić obsługę poprzez dodatkową wtykę (tej nie używałem, ponieważ uznałem, że wtyczka do obsługi phyton'a jest zbyt ciężka aby ją wsadzać tylko do jednego, poza tym z lokalizowaniem do pl byłoby więcej zabawy/kombinowania...).

Swoją drogą, Twój problem "zachęcił" mnie do odświeżenia informacji nt. Zen Coding (nieco zdziwiło mnie to, że od dłuższego czasu nie ma jakichkolwiek aktualizacji) i odkryłem, że projekt zmienił najwyraźniej nazwę (i chyba "miejsce zamieszkania") na Emmet :D, tyle że ten już tylko na phyton'ie robiony (instrukcja ręcznej instalacji tu)...

(arlid) #6

Problem jest nadal :frowning: Pamiętam, że tylko ściągnięta paczkę wypakowałem i skopiowałem do katalogu z N++. Spróbuje jeszcze może na świeżą instalację, tylko, że szkoda, bo już N++ pod siebie dostosowałem lub może zobaczę "nową" wersję :slight_smile: Szkoda, bo troszeczkę przywykłem i do edytora i do Zen Coding.

(manieKMP) #7

A sprawdzałeś jak to się przedstawia sprawa, kiedy w N++ nie ma Zen Coding?

Chyba że chcesz, to podam Tobie na pw własnego N++, sprawdzisz czy ta wersja zadziała i jak coś to pousuwasz sobie niepotrzebne rzeczy.

PS. W paczce "zenka" (przynajmniej tej pod js, tak w oryginale, jak i tym co udostępniłem) siedzi już odpowiednia wtyczka...

Co do nowej wersji, z tego co czytałem, emmet posiada możliwość zmiany skrótów (pewnie przez menedżer N++ się to ustawia), ale po sprawdzeniu ile waży suma, jej i wtyczki phyton'owskiej do obsłużenia emmet'a, zniechęciło mniej to nawet do sprawdzenia jak się nowe sprawuje :wink: (aktualne 318kB dla Zen Coding + nppScripting, do ponad 12MB lub ponad 23MB w python'owskim wydaniu robi różnicę, tym bardziej się oczka rozdziawiają, gdy porównam sumę wszystkich dodanych u mnie plugin'ów w N++, czyli 14.8MB...)

(arlid) #8

Tak jak podejrzewałem to sprawa Zen Coding - przy samym N++ problemu nie ma (przynajmniej chwilowo, może to po jakimś czasie z czymś koliduje, ale wątpię). Nic chyba na to nie poradzę niestety. A masz w tej wersji ZenCoding? Może zadziała :stuck_out_tongue: