Zend Serwer CE wyskakujące okienko z pobraniem skryptu

Witam wszystkich,

jestem w trakcie pisania pracy inżynierskiej i natknąłem się na problem z którym nie mogę sobie poradzić. Otóż w trakcie wykonywania skryptu po jakimś czasie przeglądarka wyrzuca plik do pobrania. Plikiem tym jest skrypt wyliczający pewne dane. Ten sam skrypt dla mniejszych danych - rzędu 50% działa prawidłowo. Korzystam z zend serwera ce, zwiększyłem już czas wykonywania skryptu - max_execution_time - Maximum time in seconds a script is allowed to run before it is terminated - na 86400 sekund, oraz pamięć przydzieloną - tak uważam - memory_limit - Maximum of amount of memory in bytes that a script is allowed to allocate - 2048MB. Jak mogę rozwiązać ten problem i gdzie ewentualnie tkwi błąd. Będę wdzięczny za szybką pomoc.

jezeli skrypt ci sie tak dlugo wykonuje to najprawdopodobniej jest zle napisany i wymaga optymalizacji, ewentualnie przepisz do c++ lwia czesc i daj jako modul php

opcja pisania tego pod C i implementowania jako wtyczki nie widzi mi… probuje zoptymalizować kodzik a jak nie to porażka, kolejna jazda bedzie… cale życie pod górkę… ;p