[ZenFone Max M2] Brak szybkiego ładowania po wymianie baterii

Witam

Jestem szczęśliwym posiadaczem Asusa ZenFone Max M2 (ZB633KL). :sweat_smile: Niestety, miałem pod koniec czerwca wypadek z jego udziałem, a mianowicie urządzenie zostało zalane… deszczówką. :thinking: Główne rzeczy, co wymieniłem po tym to ekran z ramką i baterię, mam go sprawnego od ok. dwóch tygodni. Jedna z pierwszych rzeczy, co zrobiłem, to był update softu, bo był dostępny, więc pobrałem.

Wszystko jest ok, tylko przeszkadza mi ładowanie… Praktycznie cały czas jest ono wolne, czasami zaskoczy normalne, prąd ładowania to ok. 300mA, max może 400-500mA się pojawiało. Ładowarka oryginalna, kabel nie, ale i na nim sprawdzałem… dla mnie to nie robi różnicy żadnej, byle było 5V 2A. :stuck_out_tongue: Aczkolwiek przed wymianami na tym sprzęcie wszystko działało, sprawdzałem na innych kablach i to samo nadal. Bateria może być niepewna, zamawiana z AliExpress, aczkolwiek wygląda na oryginalną, logo jest normalnie, w ofercie też była informacja o oryginalności, więc niekoniecznie to bym podejrzewał.

Jeśli chodzi o gniazdo USB, raczej jest sprawne, jeśli nie powstał jakiś dodatkowy opór po zalaniu. Ładowanie działa, połączenie z komputerem też, więc raczej wszystkie cztery ścieżki są sprawne.

Jest kwestia tego upgrade’a systemu… może ktoś ma ten model i ma podobny problem? Zastanawia mnie też kwestia tego, że system mógł nie przyswoić nowej baterii… jest to może normalne i każda wymiana wymaga reseta telefonu? Osobiście chcę go uniknąć… :stuck_out_tongue:

Podsumowując, możliwości są takie z mojej strony: wadliwa bateria, nieprzyswojenie baterii przez soft, wadliwy update systemu albo problem ze złączem lub większą częścią telefonu. Prosiłbym o pomoc w tej sprawie i porady, żeby może temu zaradzić.

Pozdrawiam

Dziwny przypadek. Myślę, że w rozwiązaniu problemu częściowo pomoże ładowanie z listwy antyprzepięciowej z gniazdami USB. Jeden z kabelków Samsunga nie dogaduje mi się z ładowarkami i po krótkim czasie ciągnie nawet mniej niż 100 mA, ale po podłączeniu bez ładowarki do USB w listwie ładuje normalnie i szybko. Kupiłem taką w Bico Marche za 60 złotych

Ja bym raczej podejrzewał baterię. Chińczyk Ci napisze wprost, że oryginalna, a wcale nie musi być. Logo też podrabiają całkiem dobrze. Patrz na detale takie jak krój czcionki daty produkcji baterii odległości pomiędzy nadrukami/literami itp. rzeczy.
Quick Charge Qualcomma właśnie taki jest, że jeżeli bateria ma nieodpowiednie parametry lub jakiś odczyt temperatury jest niepoprawny to nie złącza właściwego natężenia i leci na minimalnym (do 0.5A)

Druga możliwość to jakieś uszkodzenie na płycie głównej w wyniku wcześniejszego zalania. Zobacz dokładnie, czy nie ma nigdzie korozji.

Wydawało się wszystko idealnie, patrzyłem i po czcionce, ale nie przyglądałem się dokładnie. :thinking: To info o Quick Chargerze dobre info. :slightly_smiling_face: Temperatura akurat jest dobra, bo około 30°C. O korozję bym nie podejrzewał, choć nigdy nic nie wiadomo, nic raczej nie widziałem.

W sumie, mogę jeszcze spróbować znaleźć, czy mam jakąś ładowarkę 10W, próbowałem z powerbanka na 2A, tam raczej zawsze dobrze ładowało i teraz właśnie był problem.

Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą, bo przy akcjach serwisowych ułamał się mi jeden styk, co stykał obudowę, ale chyba nie ma znaczenia… mam nadzieję… one są od detekcji otwarcia obudowy pewnie?