Zenfone8 - zniekształcone zdjęcia

Cześć, mam taki problem… posiadam od miesiąca zenfone 8 i gdy robię zdjęcia z aplikacji „aparat” wychodzą one bardzo zniekształcone. Przykłady w załączniku.

Foty z messengera, whatsappa itd wychodzą poprawnie, tylko z aplikacji wbudowanej „aparat”.

Wersja aplikacji aprat: 8.15.11.0_220714 → wygląda na świeżą.

Ma ktoś jakiś pomysł co mogę zrobić?

Wykonywany był do ustawień fabrycznych + restart hardwarowy tj. na wyłączonym telefonie przycisk od głośności + power i factory reset.



P.S Serwis owszem, ale jeśli mogę coś sam zrobić, aby nie tracić telefonu na kilka tygodni to chce to zrobić.

Bardzo beczkowanie masz… Pobierz sobie Open Camera. Spoko apka do zdjęć :slight_smile: Jeśli chcesz coś prostszego, to Aparat Google.

Open Camera:
Open Camera – Aplikacje w Google Play

Aparat Google:
Aparat Google – Aplikacje w Google Play

Sprawdź na tych dwóch aplikacjach. Jeśli OK, to - albo masz włączoną jakąś funkcję / efekt w aparacie od Asusa, albo bug w tej aplikacji od Asusa.

@blumberplumber no właśnie na wszystkich innych aplikacjach działa idealnie.
Tylko ten wbudowany aparat, niestety nie.

Może wraz z jakąś aktualizacją się poprawi, póki co będę leciał na open camera, dzięki :slight_smile:

Tytułem sprostowania:
Najnowsza wersja Aparatu Google działa tylko na telefonach Pixel z Androidem 12 lub nowszym.

Mam, używam i polecam. To zdecydowanie bardzo dobra aplikacja aparatu, za darmo i bez reklam. Do tego po polsku. Program otwartoźródłowy. Ma naprawdę sporo ustawień i możliwości.

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.