Zepsułam dysk przez nakładke SevenMizzer?

Cześć.

Obawiam się, że zespułam dysk, a więc jakieś 2 godziny temu postanowiłam, że zainstaluję sobie nakładke SevenMizzer. Podczas instalacji wyskoczył błąd, że program nie może otworzyć pliku autorun.inf kliknęłam ponów próbę nic to nie dało, a więc klikłam ignoruj. Wtedy instalacja się zakończyła, a program zapytał czy chcę ponownie uruchomić komputer, wybrałam TAK. Wtedy system zaczął się uruchamiać, pokazało się logo Windowsa, załadowało się, a potem pokazał się ekran taki jak podczas sprawdzania dysku, nagle zrobił się ekran jakby BSODA, i pokazał się krótki komunikat, że system po krytycznym błędzie C00021a zostanie zamknięty. Uruchomiłam komputer ponownie, lecz wtedy stanął już na początkowym ekranie wyboru, czy chce włączyć system, czy przejść do BIOSU. Wybierałam i F1 i F2, ale nic to nie daje. Nie daje się nic zrobić! Czy zepsułam dysk? Czy da się coś zrobić?? Czy niezbędna będzie reinstalacja systemu? Na komputerze mam wiele bardzo potrzebnych rzeczy… Błagam o pomoc… Pozdrawiam.

Na razie zepsułaś system :wink: Dysk chyba przeżył ![-o<

A uprzedzałem [-X Jeśli masz płytę instalacyjną zrób instalację nakładkową.Drugi sposób to Linux live CD.np.Ubuntu nim możesz odzyskać dane.

Odzyskam dane, ale nie naprawie systemu w ten sposób? (Chodzi mi o sposób z Linux live CD)

Naprawa systemu tylko poprzez instalację nakładkową,jeśli da się naprawić.Spróbuj uruchomić w trybie awaryjnym…u Ciebie może to być F5…i wywal te ozdóbki.Myślę jeszcze o resecie BIOS-u,może Mizzer ingerował w jego ustawienia,?

Z trybem awaryjnym spróbuję dopiero jutro… Czyli instalacja nakładkowa może nic nie dać? Mam jeszcze pytanie, a więc mam 3 płyty z Windowsem XP (ponieważ mam 3 komputery…), czy to obojętne którą płytę włącze? I który klucz wybiorę? Bo jeden system jest odinstalowany, a drugi niesprawny… Czyli mogę wybrać spośród tych 2??

Jakim to cudownym sposobem ?

Powinna pomóc ,wykonuję się to właśnie w takich sytuacjach.

Jeżeli to te same wersje np Professional to nie ma znaczenia ,którą płytę odpalisz ,tylko klucz podaj właściwy dla danego kompa (OEM)

Najlepiej oryginalną do tego komputera,mogą się różnić np.Service Packami…wersją.Jeśli jest wersja OEM,to przypisana jest do tego komputera i możesz mieć trudności z aktywacją.

Płyta z Windowsem jest z SP2, a komputer z SP3 (po aktualizacji), nie będzie żadnego konfliktu, prawda?? Czyli klucz musi być ten sam jaki przy instalacji systemu tak?

Lukash…to czemu system pytał czy ma otworzyć BIOS ? (Pierwszy post pingwinowej na tej stronie )

Dodane 10.12.2010 (Pt) 22:03

przez pingwinowa » 10.12.2010 (Pt) 21:59

Płyta z Windowsem jest z SP2, a komputer z SP3 (po aktualizacji), nie będzie żadnego konfliktu, prawda?? Czyli klucz musi być ten sam jaki przy instalacji systemu tak?

pingwinowa

Nie będzie konfliktu jeśli uruchomisz instalację z BIOS…First CD-ROM device

No bo system spaprany ,nie bootuje ,to wyskoczyło info o BIOS :wink: