Zepsułem kompa? - co teraz ;[

ale tam z tyłu są tylko takie z kable…zasialnie taka taśma i taki mały :mrgreen: ja tam nic innego oprócz jeszcze miejsca na mniejszy kabel nie widziłem

123_1.jpg

To jest co prawda dysk twardy ale w napędach optycznych wygląda to identycznie.

tych sekcji zwrotek tam nie ma…pozatym z 1 napędem też nie działa

Ale widząc to co wypisujesz, to radzę oddać komputer w ręce osoby która ma o tym choć minimalne pojęcie.

komputer umiem złożyć, ale na hardware się nie znam… karte w niedziele sprawdze, ale wentylator na niej się kręcił, więc chyba działa…no nic…napisze jak karte przeczyszcze i ewentualnie biosa zresetuje

Złączono Posta : 19.10.2007 (Pią) 21:44

a mogłem koledze kompa rozwalić jakoś??

Złączono Posta : 19.10.2007 (Pią) 21:45

aha i jeszcze jedno…jak zresetuje biose coś trza ustawiać będzie??

To się nazywa zaprzeczenie.

oby nie.

:?

Co Ty zestaw lego masz, że potrafisz złożyć klocki. Do tego potrzeba coś więcej…

chodzi mi o to że umiem złożyć, rozłożyć, zamątować np. nową grafike, ale nie znam się i nie interesuje tym

czyli że mogłem zepsuć??? :frowning:

http://ck.wsb-nlu.edu.pl/doc/POST/

hmmm…a co jak dżwięk jest piskliwy, trwa ze 3 dekundy, potem przewa 2 sekundy i na nowo??

kuhar

Kliknij na link w podanej stronie dowiedz się kto jest producentem biosu i wybierz z “BIOS Beep Codes:” odpowiednią pozycję i dopasuj dźwięk .

więc jest żle…otwieram kompa sprawdzam karte graficzną i kabel od mmonitora i oto co widze… 1cda695720fdc7f9.jpg

czy to przez to komp się nie włącza??

jak teraz odzyskać dane z dysku??

Złączono Posta : 21.10.2007 (Nie) 13:48

zjecie robiłem komurką… jakby co to nużka jest ułamana a w karcie została ona

jak teraz odzyskać dane z dysku??

Podpiąć dysk do innego kompa?

ja nie wiem jak podpiąć ![;

Złączono Posta : 21.10.2007 (Nie) 14:00

a jak dam ten dysk zamiast mojego i zabotuje win. w8 w trybie awaryjnym to będe miał stacje dyskietek??

A co śpiewałeś przy naprawie komputera ???

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Radzę Ci zostaw ten komputer w spokoju, bo jeszcze bardziej go schrzanisz niż jest teraz i zanieś go do osoby co się zna na tym !!

wiem jak napęd bo sam kiedyś montować musiałem…ale dysk nie wiem bo nie miałem potrzeby…

Ty naprawdę zostaw tego kompa w spokoju, jak nie chcesz za wiele stracić.

Z tego co tutaj wypisujesz widać że nie masz pojęcia o rzeczach podstawowych, a próbujesz się bawić w fachowca…

Dobrze Ci radzę zastosuj się do tego zdania, bo tłumaczenie tutaj wszystkiego od podstaw, jest delikatnie mówiąc “bez sensu”.

to zrobimy tak…wy mi dacie link jak podłączyć 2 dyski, a ja już nie będe forum zaśmiecał :mrgreen: ok??

Na dysku masz opisany sposób działania …

Master- dysk pierwszy

Slave - dysk drugi …

I po sprawie … :o

ale ja nadal nie wiem…a na dysku po en i części nie kumam…macie link do szczegógłowego opisu działania??

Będzie pewnie tak że będzie rozpiska M i S i jeszcze może być tryb auto.

Odpinasz dysk od kumpla, przynosisz do siebie.

Zmieniasz tą zworkę (wyciągasz i wkładasz tak jak na ryssunku dla pozycji slave,rozpiska bedzie na dysku)

Podpinasz do siebie.