Zepsułem kompa? - co teraz ;[

więc zaczne od początku8…

mojemu kumplowi cd-rom nie działa, więc dzisiaj poszedłem doniego, żeby mu mój podłączyć…wszystko dobrze podłączyłem…podłączyłem 2 napędy na raz…kiedy włączyłem kompa nie pojawił się obraz a kompa zaczął pikać…

co teraz?? myślałem może że zasilacz przeciążyłem…pużniej sprawdziłem i on miał codegana czy jakoś tak 25wat…

co teraz??

no fajnie zaczołeś od początku ale nie skończyłeś :stuck_out_tongue:

co sie teraz dzieje z kompem ? jaka konfiguracja ?

nie spotkałem się z 25 watowym zasileczem do kompa :slight_smile:

A co do problemu to możesz odłączyć te napędy i zresetować BIOSa przez wyjęcie na kilka naście sekund baterii z płyty głównej

25wat :?:

:wink:

Jakie to piski ? Krórtkie, długie i ile :?:

do tego też model płyty głównej by się przydał :wink:

SORA 250 WAT … nie wiem jak płyta główna…piski około 3 sekundowe, 2 sekundy przerwy i znowu…wydobywają się z takiego głośniczka w budzie…

Złączono Posta : 19.10.2007 (Pią) 19:34

aha i konfiguracja…dokładnie nie pamieętam …celeron 1,3, 64mb ramu, dyska sagete baracuda ata 30gb, karta graficzna…eeeee chyba geforace mx 400, napedy oba lg…nie wiem jakie modele

Chłopie, weź się w garść:PP! - Czy dzieje się tak cały czas, czy tylko jak jest podłączony Twój cd-rom. Nie pisz że wszystko dobrze podłączyłeś, skoro coś jest nie tak:P Zresetuj BIOSA najlepiej poprzez zworkę, albo poprzez baterię jak powiedział poprzednik.

Nie wiesz jaka płyta, to się dowiedz, a najlepiej jaka wersja BIOSU jeszcze. Posprawdzaj wszystkie kabelki i szyny, czy są dobrze podłączone. Czy karta graficzna albo kabel od monitora się nie wysunęły itp.

ile ich w sumie jest?

cały czas są…

jak sprawdzić biosk, skoro nie ma grafiki???

bretyjke od płyty na ile wyj ąć??

Na 99,999999k %%% coś złe podłączyłeś … posprawdzaj wszystko dobrze.

Złączono Posta : 19.10.2007 (Pią) 18:40

No i na spokojnie bo strasznie panikujesz.

wszystko raczej dobrze podłączyłem, ale w niedzile jeszcze sprawdze

A zresetowałeś bios?

nie zresetowałem…będę się z kumplem w niedziele widział

Złączono Posta : 19.10.2007 (Pią) 19:48

to na ile tą bateryjke wyjąć od biosa??

30s starczy (nawet 10s)ale 30s będzie ok.

a co jak dłużej??

nic się nie stanie

Nic

Jeżeli nie jesteś pewny swoich działań nigdy nie podpinaj kilku urządzeń na raz, tylko pojedynczo i uruchamiaj system po podpięciu każdego urządzenia, wtedy będziesz wiedział które urządzenie sprawia problemy.

Prawidłowo ustawiłeś zworki na napędach ??

Piski któe opisujesz mogą świadczyć o kłopotach z kartą graficzną.

Wyjmij kartę za złącza przedmuchaj je np sprężonym powietrzem, wyczyść złacze krawędziowe karty graf wacikiem nasączonym spirytusem.

Wsadż ponownie kartę na swoje miejsce. To samo zrób z pamięciami. Podepnij jeden napęd optyczny i dopiero wtedy uruchom komputer.

eee…a o co chodzi??

Z tyłu napędu są zworki (poszukaj na googlach jak wyglądają.

Na napędzie powinno pytać jak je ustawiać dla różnych profili.

Jeden napęd musi byc na master, drugi na slave (jesli są na tej samej taśmie)

To jak tego nie wiesz to lepiej na drugi raz nie zabieraj za grzebanie we wnętrzu komputera, bo narobisz więcej kaszany jak pożytku :!: :!: :!: