Zepsuta dyskietka!

Witam. posiadam dyskietke na ktorej mam bardzo wazny dokument. Dwa dni temu na niej go zapisalem a dzis nie moge otworzyc.

Jak wrzuce do flopa to mi rzezbi ją jednym i tym samym dzwiekiem i zadnych efektow. Probowalem kopiowac na HDD ale nie da rady.

prosze o pomoc! !!

Witam,

sprawa raczej krucha, ale próbuj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … A+dyski%2A

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … A+dyski%2A

Disk Test Pro -spruboj tym http://www.electron.com.pl/download.htm

wlasnie cos przy nim grzebie ale powiedz mi jak sie go obsluguje?? gdzie trzeba zaznaczyc zeby dyskietke sprawdzil bo jak klikam na SCAN to pisze mi ze dyskietka nie jest gotowa

A tak spytam,inne dyskietki napęd czyta bo może to coś innego, a dyskietka dobra.

A ja mam pytanie!! Czy można jakoś odczytać dyskietke jeśli jej nieczyta!! tzn została ona zepsuta gdyż mój kolega urwał mi ten zasuwak (nie wiem jak się to nazywa) :oops: i byłem przekonany że dyskietka zadziała! A tu lipa! :frowning: czego to jest wina?? Flop jest na 100% sprawny! inne dyskietki chądzą! Ale z tą jest problem!

Raczej naprawić jej się nie da. Dyskietki często się psują, są podatne na uszkodzenia.

Jak urwał to pewnie uszkodził strukturę nośnika.

Dyskietka :arrow: KOSZ

Aha no to lipa będzie!! Bo tam miałem pracę na informatyke którą robiłem prawie 1 miesiąc!! Będzie mi robił od nowa jak zepsuł !!

czyta flop inne. jeszcze najgorsze jest to ze inne pliki z tej dyskietki moge bez problemu skopiowac czy otworzyc a akurat ten plik co potrzebuje poszedl sie j…ć

:frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Rada na przyszłość - tego typu pliki lepiej mieć zapisane również na twardym dysku

A nie zaszkodzi też wypalić je na płytke… :slight_smile:

temat numeru Bad Copy Pro -Sciągnij i 100% odzyska dane apotem kosz

A na przyszłość nie trzymaj dyskietek przy głosnikach, bo dyskietki sie rozmagnetyzowywują (czy jakos tak :stuck_out_tongue: )