Zepsuta ikona kosza, RogueKiller wykrył kilka rzeczy

Addition.txt (28,5 KB)
FRST.txt (21,3 KB)

Temat z logami RK - kazali mi założyć tutaj nowy temat
https://forum.dobreprogramy.pl/t/zepsuta-ikona-kosza-w-windows-7-starter/605380/16

1 polubienie

Jeszcze Shortcut.txt

Nie mam tego , może dlatego że odhaczyłem sigcheckext?

1 polubienie

Dodałem tą opcje przy okazji zaznaczania shortcut.txt i.po skanie znów nie ma botatki tego typu, sa tylko te które na paczatku dałem. Pisze teraz z tel bo internet stracilem w laptopie

1 polubienie

To już najlepiej zostaw laptopa, jak będzie trzeba usnąć wadliwe/złośliwe skróty i url z folderów to najwyżej zrobi się to po wstępnej ocenie stanu na podstawie dwóch ważniejszych plików.

1 polubienie

Witaj.

  1. Przywróć kosz tym programem
    Pobierz wersję portable Tweaking.com - Windows Repair
    Uruchom i klik 1 i 2


    potwierdź 3

    Następnie Odznacz All Repairs i zaznacz opcję 12 oraz 33
    Potem Start Repairs, gdy skończy to zrób restart.

  2. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\User\Downloads
    fixlist.txt (3,1 KB)
    “Plik naprawczy, tylko dla Ciebie, został wykonany w FiRST Editor 1.09b © ijuliusz.pl”

  3. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.

  4. Po restarcie wklej plik wynikowy.

  5. Pobierz ADWCleaner, uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie i oczyść, wklej plik wynikowy.

@iJuliusz
Zrobiłem wszystko, ikona kosza dalej popsuta, a advcleaner chyba między innymi usunął wbudowaną aplikację kamerki netbooka i jego aktualizator, nwm czy to źle czy dobrze. (raczej szkoda) Ja tylko wykonuje rozkazy :slight_smile:

Logi
Fixlog.txt (10,6 KB)
AdwCleaner[C00].txt (2,1 KB)

Edit Wszystkie pliki które wyłapał advcleaner są w kwarantannach w odpowiednich zakładkach więc w mogę przywrócić apke kamery i aktualizator netbooka jeśli zezwolisz na te dwa wyjątki

Ogólnie, nie ma infekcji. Nadal nie wiadomo co i kiedy uszkodziło kosz.
Windows Repair nie pomogło.
ADWCleaner wyrzuca Preinstalled domyślnie, więc muszę od teraz każdemu przypominać.
Przepraszam, że nie wspomniałem o tym wcześniej.

Wróć do tematu rozpoczętego w innym dziale, tam pomoc będzie kontynuowana.

1 polubienie

@iJuliusz
Czyli mogę usunąć już FRST, AdvCleaner (po przywróceniu preinstalek pc) i RogueKiller?

PS. Ok, będę kontynuował wątek w poprzednim temacie

Przywróć preinstalki :wink:
Potem zastosuj DelFix Zaznacz Remove disinfection tools i kliknij Run.