Zepsuta ikona kosza w windows 7 starter

Pobrałem, wypakowałem, zgodziłem na wprowadzenie do rejestru klucza ikony i nic dalej. Masakra prawda? :smiley: Może to wgl dlatego że mam ustawiony system na maksymalną wydajność kosztem zbędnych animacji itp ( ale te ustawienia wdrożyłem kilka dni przed zepsuciem ikonki)

@krystian3w Po restarcie lapka jest normalna ikonka kosza ale faktycznie - działa jak atrapa bardziej, zatem poszukam jeszcze jakichś punktów przywracania systemu i spróbuje wrócic do jakiegoś normalnego stanu

1 polubienie

@Bogdan_G @krystian3w @iJuliusz a co sądzicie o tym sposobie? To chyba ostatnia deska ratunku bo punkty przywracania systemu zachowały sie tylko do instalacji FRST

  1. Ściągnij FRST https://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogólne-raporty-systemowe/?tab=comments#comment-160527
  1. Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL + Y .
    Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

RemoveDirectory: c:$Recycle.bin
Reboot:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL + S .
W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

jessi

@anon741072
No nie dzieją się same, dlatego na samym początku pisalem, że problem zauważyłem wieczorem w dniu odinstalowania opery i usunięciu przez malwarebytes wpisów jetclean. Z resztą nie ważne, spróbowałem zrobić to co wyżej i też nie zadziałało więc problem z tych nie do rozgryzienia

1 polubienie

@anon741072 @Bogdan_G @krystian3w @iJuliusz Oświadczam że po aktualizacjach windows (5 lat nie aktualizowałem xD) kosz został naprawiony :smiley: Mamy happy end, także dziękuje każdemu z osobna za włożony trud

EDIT: zapomniałem dodać że przywróciłem poprzedni rejestr eusing registry cleaner po jego czyszczeniu i odinstalowałem sam program

2 polubienia

@anon741072 @krystian3w @Bogdan_G jest nowy problem. Co prawda kosz ma już normalny wygląd i animacje pusty/pełny oraż właściwości w menu kontekstowym, ale taka informacja wyskakuje gdy chcę go opróżnić poprzez jego menu kontekstowe:
errror%20kosza

Ja mam tak ustawione od początku:
MWSnap158

Mnie tam kosz niepotrzebny… i nigdy problemów.

A może w $recycle.bin kosz był usunięty? Tak to ptrafi zrobić MBAM, gdy jakiś infek był w koszu, czyli program wyrżnąl za dużo…

A zrób @ChateaudeJabol nowy profil użytkownika i jak nie będzie zbugowany to na niego zmigruj stare niezbędne pliki i konfigurację programów.

Myślałem żę może jakoś ten problem da się jeszcze naprawić ale w sumie to malutki problem bo własiwości kosza w mentu kontekstowym się wyświetlają, animację kosza pełny/pusty też działają a pliki w nim można usuwać poprzez menu kontekstowe plików znajdujących się w koszu to chyba sobie podaruje siwienie włosów z powodu lekko nadpsutego koszyka :smiley:
@krystian3w daruję sobie ten sposób, bo nie chce czegoś gorzej narobic, musiałbym przejąć na chwile twój mózg, także jak nie da się jakoś skojarzyyć tego kosza to bajka bo juz i tak ze stanu “trup” została blizna, a z blizną można żyć :slight_smile: :smiley: