Zepsuta ikona kosza w windows 7 starter

prawdopodobnie po odinstalowaniu opery albo usunięciu pozostałości jetclean przez mbam

Gdy chce wejść we wlaściwości ikony przez menu kontekstowe to wyskakuje
Pulpit:

  • właściwości tego elementu są niedostępne

Przywracanie domyślnej ikony nie pomogło

Jak nie to może uszkodziłeś DLL z ikoną kosza i nie tylko?

Ten program nie pomógł. Dodam, że inne typowe ikony systemu tj “komputer” “sieć” " panel sterowania " mają normalny wygląd

1 polubienie

Zapuść roguekiller. On tak ma, ze użyty przywraca domyślne ikony pulpitu, nawet naprawia pasek.

Zapuściłem i program nie naprawił kosza. mam za to raport zagrożeń, m.in Roque Killer chce mi usunąć eusing free registry cleaner. Z resztą sam zobacz i oceń co tu usuwać a co nie ruszać

RogueKiller Anti-Malware V13.5.4.0 [Oct 14 2019] (Free) by Adlice Software
mail : https://adlice.com/contact/
Website : https://adlice.com/download/roguekiller/
Operating System : Windows 7 (6.1.7601 Service Pack 1) 32 bits
Started in : Normal mode
User : User [Administrator]
Started from : C:\Users\User\Downloads\RogueKiller.exe
Signatures : 20191021_100048, Driver : Loaded
Mode : Standard Scan, Scan – Date : 2019/10/22 00:46:00 (Duration : 01:00:52)

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ Processes ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ Process Modules ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ Services ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ Tasks ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ Registry ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

O101 - Clsid
[PUP.Gen0 (Potentially Malicious)] HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{6E993643-8FBC-44FE-BC85-D318495C4D96} – (Wondershare software CO., LIMITED) C:\PROGRA~1\COMMON~1\WONDER~1\WONDER~1\WSHelper.exe -> Found

XX - Software
[PUP.Auslogics (Potentially Malicious)] HKEY_USERS.DEFAULT\Software\Auslogics – N/A -> Found
[PUP.Auslogics (Potentially Malicious)] HKEY_USERS\S-1-5-21-3950837632-860733910-362576068-1000\Software\Auslogics – N/A -> Found
[PUP.Auslogics (Potentially Malicious)] HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Auslogics – N/A -> Found

XX - Uninstall
[PUP.Gen1 (Potentially Malicious)] HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Eusing Free Registry Cleaner – N/A -> Found

XX - System Policies
[PUM.Policies (Potentially Malicious)] HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System|ConsentPromptBehaviorAdmin – 0 -> Found

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ WMI ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ Hosts File ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ Files ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
[PUP.Gen1 (Potentially Malicious)] (folder) Free Registry Cleaner – C:\Users\User\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Free Registry Cleaner -> Found
[PUP.Gen1 (Potentially Malicious)] (folder) Free Registry Cleaner – C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Free Registry Cleaner -> Found

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ Web browsers ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

To Ci nawet adwcleaner usunie, bo wondershare, to uruchamia szpiega klawiatury, eusing za dużo usuwa - z jakiegoś powodu wcięło ścieżkę do kosza, auslogics, to znane malware i szpieg.
Jak chcesz. Ja wyrzuciłem antywirusa, bo zaczął świrować na jetclean log. Ten program już nie ma właściciela i jest darmowy, ale czasem uruchamia okno z propozycjami innych produktów. Dla mnie niezastąpiony i wywaliłem antywirusa. Wyłączyłem jetclean log w zaplanowanych zadaniach i używam od początku, czyli jakieś 10 lat, tylko teraz najnowszy portable.

MBAM, to nieszczęście - wyrzyna podejrzane pliki i uszkadza instalacje programów, z których wyrżnął pliki. W systemie pozostają odwołania i ścieżki i od tego momentu zaczynają się errory, podobnie jest w combofixie - to rzeźniki i psuje windowsów.
Mam cleanmgr++ i używam go rozsądnie. Jetclean usuwa ścieżki po usuniętych plikach i można w nim robić punkty przywracania systemu i przyspieszyć internet.
Tej kupy auslogics nie ruszam, ani care, czy wise. Ale trzeba sobie radzić. Mam stary regseker 2;57 i on najlepiej czyści rejestr… mam w zapasie na googledrive.

Po użyciu roguekiller zrobiłeś restart?

1 polubienie

Dziękuję za odzew zatem usunę te znaleziska ze skanu rogue, ale boje sie tego usunąć:

XX - System Policies
[PUM.Policies (Potentially Malicious)] HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System|ConsentPromptBehaviorAdmin – 0 -> Found

To nie jest jakiś ważny komponent systemu? PS. restart robiłem, dalej ikonka nie działała i nie działa

Zagrożeń nie analizowałem.

Odpowie ktoś na to pytanie konkretnie?

Dostałeś konkretną odpowiedz od @krystian3w
Jaki wynik polecenia sfc /scannow otrzymałeś?

Jeszcze nie uruchamiałem bo nie wiem czy mogę usunąć te zwłaszcza ten jeden klucz rejestru który roguekiller wykrył

Załóż temat w dziale bezpieczeństwo stosując się do panujących tam zasad (przede wszystkim odpowiednie raporty) gdzie zwyczajowo powinni pomagać tylko kompetentni użytkownicy w tym temacie. Usunięcie infekcji i przywrócenie ikon systemowych to dwie różne rzeczy.

Okej

Ogólnie, nie ma infekcji.
Nadal nie wiadomo co i kiedy uszkodziło kosz.
Windows Repair nie pomogło.

Proszę kolegów o pomoc. :pray:

1 polubienie

To usuń tą zepsutą ikonę kosza z pulpitu.
Masz na c recycle bin?
Gdy nie masz, to w opcjach folderów odznacz ukrywanie chronionych, odznacz ukrywanie rozszerzeń i zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów. Zastosuj i OK.
Będzie ten folder. Otworzysz go, a gdybyś nie mógł to pobierz programik ntfsacces , w nim przejmiesz folder.
W rym folderze jest plik kosz.

Jeśli w rejestrze zostały usunięte klucze odwołania, ścieżki dostepu - to żaden program tego nie doda., żaden program do naprawy rejestru, bo one potrafią przełączać istniejące wartości, ale w przypadkiu braku kluczy - są dd. Jedynie z płyty instalacyjnej systemu mozna naprawić takie sprawy. Z recovery też można naprawić.
A nie umiesz przywrócić system do dnia, kiedy kosz miał jeszcze prawidłową ikonę?
Z PPM wyślij skrót na pulpit.
Tyle.

1 polubienie

https://www.winhelponline.com/blog/wp-content/uploads/2009/08/recycle_bin_icon.zip

recycle_bin_icon.zip (642 bajty)

@Bogdan_G
Nie rozumiem o jakie opcje folderowe chodzi :stuck_out_tongue:

Mu chodzi by zrobić atrapę kosza skrótem.

Kosz.zip (336 bajtów)

Tyle, że wtedy nie będzie widać że coś w nim jest, tego skrót nie obsłuży.

A to lipa

Oba takie same, a link z sevenforums ma krótszy opis o co chodzi w tej metodzie naprawy, może masz identyczny bug.