Zepsuta karta dźwiękowa?

Witam.

Słucham sobie dzisiaj muzyki i nagle dźwięk strasznie mi charczy,więc sprawdzam kabelki i nic,podłączam słuchawki i też charczy,odpalam inny system i też charczy :frowning: i niemoge słuchać muzyki itp.

Otwarłem kompa,wyczyściłem go,kondensatory nie są napuchnięte.

Moja płyta główna to Procomp BVK2A ver1.1

Co jest powodem nieczystego dźwięku??

Mamy rozumieć że to jest zintegrowana karta na tej płycie?

A stery wgrane?

No pisze ci przecież że podczas słuchania muzyki to raczej ma wgrane.

Sądzę że jeśli nie pomoże reinstalacja sterów od dźwięku tozakończy się zakupem jakiejś niedrogiej karty dźwiękowej

marbed , merrti zarknijcie na userbar :wink:

Jestem użytkownikiem linuxa więc niemusze się martwić że to sterowniki nawaliły :slight_smile: bo pod linuxa to tylko stery od grafy są potrzebne 8)

polecacie jakąś??

A może to być wina płyty głównej??Mój komputer ma ponad 7 lat więc chyba już jego życie się kończy ;/

To jest model płyty głównej,a karta dźwiękowa to via 97 (niejestem pewien nazwy)

:help:

Tak tylko ,że on ma ubuntu.Pamiętam ,że na tym systemie karte dziękową zainsalował mi sam (na innym kompie zintegorawaną)

Więc instalowałeś jakieś inne sterowniki ? Czy system sam wykrył?

I to byłoby najlepsze wyjście.

mam kartę zintegrowaną i system sam ją bez problemu wykrył i nigdy nie było z nią problemu.

Czyli pewnie problem jest natury sprzętowej.Jak masz windows to sprawdz jeszcze tam jak sprawa wygląda.Płyta na gwarancje lub kupno taniej nowej dziękówki choć w droższa też nie zaszkodzi zainwestować :mrgreen:

:stuck_out_tongue:

Ja już nie pamiętam gdzie to cudo kupione było a jak nawet to 7 lat na pewno gwarancji niemiała :mrgreen:

To podajcie jakąś dobrą kartę dźwiękową bo się na dźwiękówkach nie znam.

Nie mam takiej możliwości :cry:

aha faktycznie no właśnie zobaczyłem Twój sprzęt w podpisie :mrgreen:

W jakiej cenie ?

tu masz tanią dziękówke

http://allegro.pl/item175602277_creativ … od_ss.html

oooohoho,za tyle to ja kupie takiego kompa jak mam w podpisie :smiley:

30zł i allegro odpada :twisted:

dodam że mam zasilacz codegon 230w i nie wiem czy uciągnie kartę dźwiękową.

30 zł czyli nie marnuj kasy tylko dozbieraj do 70 i kup to co podałem.Karty na PCI nie pobierają dużo prądu ale z czymś takim

to sam niewiem lepiej wymień najpierw to cudo a później kupuj karte dziwiękową.

no nie wiem,to już wole kupić nowy komputer niż wkładać pieniądze w to co mam teraz ;\

Jest jakiś program aby sprawdzić czy płyta główna lub karta dźwiękowa działają poprawnie??

Czy karta dziwiękowa działa poprawnie to już sobie odpowiedziałeś.Nic z tym raczej nie zrobisz.A instalowałeś może poprawki do ubuntu po aktualizacjach często coś się psuje.

Tak tylko ,że karte dziwiękową zawsze możesz przełożyć do nowego kompa jak już go kupisz tak samo z zasiłką kup teraz na poczet nowego kompa jakąś porządną 450 w i już jak będziesz zmieniać kompa nie musisz kupować zasilacza :mrgreen: mocniejsza na pewno nie zaszkodzi a z tym co masz to możesz tego kompa szybko nie mieć.

ale jak bym kupił nowy komputer to karta dźwiękowa jakaś będzie a zasilacza teraz niema sensu kupować jak dźwiekówki nie wyminie ;\

Właśnie “jakaś” a nie lepiej kupić lepszą ? i przelożyć naprawde nie zależy Ci na jakości dzwięku ?

Nie zabardzo to rozumiem jak to nie ma sensu, ma przeczytaj wcześniejszą moją wypowiedz .Dziwiękowej nie wymienisz jak nie zmienisz zasilacza więc jesteś w kropce.

Chodzi mi tylko żeby nic mi niecharczało :slight_smile: Gdybym był wybredny to już dawno bym komputer zmodernizował.

zasilacz ok 200zł a dzwiękowa ok 70zł to juz kupe kasy a ja niemoge sobie na tyle pozwolic bo mam inne wydatki.

Rozumiem tak jak napisałem wyżej jesteś w kropce.Jedyne wyjście to zanieś do jakiegoś sklepu komputerowego może naprawią za pieniądze (ciekawe czy tak można :mrgreen: )ale to pewnie nie opłacalne.

Wymień samą dzwiękówkę na SB Live.

właśnie załączyłem system z live cd i wszystko świetnie gra więc to coś w systemie na dysku mi się zrąbało :shock:

Kupno karty już nie aktualne :stuck_out_tongue: