Zepsuta nagrywarka cd/dvd w komp. stacjonarnym

Witam.

Mam problem. Chciałem nagrać pliki na płytę DVD. Po włożeniu płyty usłyszałem straszny zgrzyt, więc wyjąłem ją szybko. Okazało się, że płyta DVD ma niewielką wadę. Dziwne zgrubienie i zadrapanie. (na górze płyty, nie na spodzie!)

Postanowiłem włożyć inną płytę, lecz jak się okazuje nagrywarka nie czyta żadnej płyty. Komputer nagrywarkę widzi, ale ona płyt nie czyta.

Proszę o pomoc.

 

Nagrywarka: TSSTcorp CDDVDW SH-222BB Sata

Skoro nie czyta - to znaczy że nie działa, to znaczy że wysiadła, to znaczy że czas udać się na zakupy.

No skoro tak to trudno. Temat do zamknięcia. Trzeba jutro iść na zakupy  :slight_smile:

Tiaaaa od razu na zakupy. Rozkręć dziada i zobacz co w środku, może jakiś element się obluzował i wypadł (np: talerzyk dociskający płytkę do napędu) i da się całość poskładać. Rozłożenie napędu jest proste nawet dla dziesięciolatka, nawet z ciekawości i dla przećwiczenia na przyszłość warto. Pamiętaj że trzeba awaryjnie otworzyć szufladkę napędu żeby zdjąć przedni panel napędu.

Oczywiście,że warto sprawdzić,choćby z ciekawości   http://forum.cdrinfo.pl/f45/rozmontowywanie-i-czyszczenie-napedu-optycznego-63481/