Zepsuta rozdzielczość [POMOCY]

Witam,

mam taki problem gdyż niewiem co się stało ale postaram się jak najlepiej wytłumaczyć.

Otóż, wszystko chodziło bez zarzutów do czasu gdy zainstalowałem grę Diablo 2, jakoś mnie naszła ochota bo dawno nie grałem.

W Element docelowy dopisałem “-w” aby diablo odpalało mi się w oknie, potem wyczytałem, że wszedł nowy patch (1.13) i że diablo można uruchamiać w aspekcie 4:3, wiec usunąłem komende “-w” i wpisałem jakąś komende (nie pamiętam jaką) na ten aspekt i właczyłem diablo. Nic się nie zmieniło więc w ustawieniach monitora w zakładce Image Size ustawiłem WIDE. Diablo uruchomiło mi się na cały ekran. Wyłączyłem gre i w tym momencie zepsuła mi się rozdzielczość poniżej wstawiam screeny.

http://img696.imageshack.us/img696/8477/snc00098e.jpg

http://img52.imageshack.us/img52/7649/snc00099.jpg

I tak, zawsze miałem rozdzielczość 1680x1050 i nie miałem WIDE tylko AUTO, bo kiedy grałem w counter-strike miałem go rozciągniętego na cały ekran, a wolę mieć po boku takie czarne paski żeby CS nie był rozciągnęty, natomiast pulpit był normalnie rozciągnięty przy tej właśnie opcji AUTO.

Aha i dodam jeszcze, że zrobiłem format, lecz nie pomogło :frowning: ale wyskoczył komunikat “Ostrzeżenie dotyczące zasilania” czytałem w necie o tym, zrobiłem to co ludzie tam pisali i nie pomogło.

Moja karta graficzna to GeForce 9600 GT, monitor Samsung SyncMaster 2243lnx

Bardzo proszę o pomoc :frowning:

Edit: aha i zapomniałem dodać, że przy innych rozdzielczościach ten problem nie występuje tylko przy natywnej (1680x1050).

To jest bardzo podejrzane. Zazwyczaj jest tak, że wystarczy zresetować kompa lub odpalić jakąś inną grę i wraca do normy. Spróbuj inny monitor podłąćzyć chociaż wątpię, żeby to była tego wina. Mogło się coś zdupcyć z kartą graficzna, zainstaluj sterowniki nowe.

Resetowałem kompa kilka razy, odłączałem karte ze slota i czyściłem, niestety nic nie pomogło :frowning:

Próbowałeś np na innym systemie ubuntu live cd czy podobny?

Masz podpięte dodatkowe zasilanie?

Nie, nie próbowałem, tak mam dodatkowe zasilanie do karty

To próbuj linuxa, lub na innych sterownikach starszych (jak masz najnowsze) czy ze strony producenta karty, na nowe sterowniki nv ostatnio sporo osób narzeka, różne mają problemy lub palą karty.