Zepsute dwa porty/magazyny (?)

Coś mi się stało ostatnio z wejściami USB. Dotychczas, jak wsadzałam tam kabelek z danego urządzenia to wyskakiwało okienko z zapytaniem, czy otworzyć bez skanowania - klikałam że tak i się otwierało okienko z folderem urządzenia. Teraz tak się nie robi tzn. nic się nie otwiera. Sprawdzałam menadżer urządzeń i widać, że jest tam coś nie tak z dwoma magazynami (być może odpowiedzialne za wejścia USB - nie znam się na tym, jedynie domyślam). Gdy próbowałam kliknąć wyszukaj rozwiązanie, bądź zaktualizuj sterownik no to nic nie znalazło. jak można ten problem rozwiązać? Bo często używam urządzeń USB, a teraz to muszę ręcznie wchodzić do nich przez Mój Komputer.

67635307.jpg

Dodane 01.01.2010 (Pt) 11:18

I co, nikt nie wie na forum o co z tymi magazynami może chodzić?

Hej,

Problem nie leży w samym USB, bo wtedy w ogóle nie mógłabyś zobaczyć zawartości dysków USB, pendrive’ów i tym podobnych. Brak uruchamiania jest spowodowany względami bezpieczeństwa, gdyż wiele wirusów uruchamia się dzięki autostartowi. Dlatego polecałbym nie zmieniać ustawień. Oczywiście możliwy jest powrót do poprzedniej sytuacji - dzięki zmianom w rejestrze.

Jeśli chodzi o pokazane na screen’ie urządzenia to pierwsze z nich - to w gałęzi karty sieciowe - to na moje oko elementy jakiegoś programu MS (być może oprogramowania do wirtualizacji), więc tutaj nie stresowałbym się wykrzyknikiem. W końcu zawsze urządzenie można usunąć lub wyłączyć.

W przypadku kontrolera może być drobny problem, gdyż odpowiada on za komunikację między płytą główną, a dyskami twardymi i napędami optycznymi. Coś musi z nim być nie do końca w porządku. Proponuję zainstalować sterowniki do chipsetu płyty głównej, zrestartować komputer - system powinien znaleźć wtedy i zainstalować odpowiednie sterowniki. Jeśli nie, klikasz na urządzeniu Usuń, a następnie restartujesz komputer; przy uruchamianiu kontroler powinien zostać wykryty i poprawnie zainstalowany.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety to nie podziałało, raz że nie mam sterowników - nie dano mi ich przy zakupie, a dwa nie da się tego ani usunąć ani nic z tym zrobić. To skutkuje tym, że jak podłączam do portu usb to automatycznie się nie uruchamia.

Hej,

Rozumiem, że nie podziałało usunięcie urządzeń i restart komputera??

No to jaki problem ściągnąć je na przykład ze strony producenta?? Jaka płyta główna??

Już pisałem powyżej - to nie problem z USB, bo ono fizycznie działa. Nie działa autouruchamianie. A niedziałające urządzenia mogą - przynajmniej to drugie - wpływać na spadek wydajności napędów optycznych i dysków twardych.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No nie podziałał usunięcie i restart. Sterowniki jakieś kiedyś ściągałam, ale nazwy się tam powielają i nie bardzo wiem, co jest co. Co do płyty głównej mam GIBABYTE. Masz racje - chodzi o autouruchamianie.

Witam.

Odczytaj model płyty głównej z instrukcji obsługi, paragonu, lub też za pomocą programu:

http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Hom … 11558.html .

Hej,

Potrzebujesz sterowników do chipset’u i sterowniki w nazwie zwykle mają taki zwrot.

Jeśli jest to nowsza płyta, Everest może nie rozpoznać jej modelu. Dlatego lepiej posłużyć się wtedy programem SiSoftware Sandra 2009.SP4.15.124.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mam takie sterowniki ściągnięte ze strony producenta (które są które to nie wiem):

stery.jpg

Tutaj mam jeszcze informacje o systemie, nie wiem czy to coś pomoże:

48091918.jpg

Dimatheus, a mógłbyś mi powiedzieć dokładnie gdzie mam kliknąć w tym programie Sandra by pokazało, jaką mam płytę główną?

Hej,

Tak jak pisałem w poście - zapewne zawierają z nazwie słowo chipset. I tak rzeczywiście jest - to co w folderze ma numer 01 - Chipset… Żeby było prościej - poszczególne sterowniki zgodnie ze screen’em:

:arrow: płyta główna,

:arrow: karta graficzna,

:arrow: karta dźwiękowa,

:arrow: kablowa karta sieciowa,

:arrow: czytnik kart flash,

:arrow: touchpad (czyli urządzenie zastępujące myszkę :))

:arrow: oprogramowanie do zarządzania klawiszami multimedialnymi,

:arrow: to samo, co 03 - czyli sterowniki do karty dźwiękowej,

:arrow: aktualizacja BIOS’u - sam lepiej jej nie rób, bo możesz “zabić” komputer,

:arrow: bluetooth,

:arrow: kamera internetowa,

:arrow: to samo, co 05 - czyli sterowniki do czytnika kart pamięci flash,

:arrow: to samo, co 01 - czyli sterowniki do chipsetu płyty głównej,

:arrow: to samo, co 04 - czyli sterowniki do kablowej karty sieciowej,

:arrow: to samo, co 07 - czyli oprogramowanie do zarządzania klawiszami multimedialnymi.

Odnośnie sterowników jedna uwaga - są one spakowane w archiwach, gdyż przy znaczku folderu jest widoczny spinacz. Przed instalacją konieczne jest ich wypakowanie. Jeśli nie posiadasz zainstalowanego dekompresora do plików, możesz posłużyć się tym wbudowanym w system. Klikasz prawym na plik i z menu wybierasz Wyodrębnij wszystkie. Następnie postępujesz zgodnie z instrukcjami kreatora. Po wypakowaniu dopiero instalujesz sterowniki uruchamiając zwykle program setup.exe.

A swoją drogą - jak wybierałaś te sterowniki?? Przecież na stronie trzeba podać model płyty głównej…

To niestety nie za wiele pomoże… To tylko informacja o typie i możliwościach procesora… :expressionless:

Uruchamiasz program, przechodzisz do zakładki Hardware i wybierasz albo Computer Overview albo Mainboard - model płyty odczytujesz z gałęzi Mainboard.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Na stronie wystarczy podać model laptopa, nie podaje się żadnej płyty głównej. Mam 7-zip i właśnie te sterowniki rozpakowałam. Czyli mam zdublowane niektóre z nich? Próbowałam jeszcze raz usunąć w menadżerze zadań te porty i kontrolery i wgrać chipset + restart, ale to nic nie pomogło. Dalej nie ma autouruchamiania z usb. Według tego programu mój model płyty głównej to:

65042042.jpg

Hej,

Czyli masz laptopa Acer’ka… :slight_smile: Zbiłaś mnie zupełnie z tropu tą informacją o płycie Gigabyte. :slight_smile: Jeśli posiadasz laptopa, to zawsze płyta główna jest autorstwa producenta komputera. Zresztą bardzo dobrze pokazuje to screen, który sama zamieściłaś. :slight_smile: Trzeba było więc od razu napisać, że chodzi o Acer’a - podejrzewam, że tego z opisu…

Tak, masz zdublowane. Zawsze instaluj tylko jedne, gdyż instalując dwa możesz tak naprawdę je odinstalowywać. Ważne jest też to, by instalować je z uprawnieniami administratora. Klikasz na plik uruchamiający instalację prawym przyciskiem i wybierasz polecenie uruchom jako administrator. Dzięki temu program będzie mógł bez przeszkód się zainstalować, zmieniając również potrzebne wartości w rejestrze. Bez takiego rodzaju instalacja może zakończyć się niepowodzeniem…

Spróbuj ewentualnie zaktualizować sterownik z poziomu menadżera urządzeń. Klikasz urządzenie, przechodzisz do zakładki sterownik i wybierasz aktualizację. Następnie wybierasz nie i zaawansowane; zaznaczasz pole, by uwzględniał przy wyszukiwaniu daną lokalizację i podajesz w niej ścieżkę do wypakowanych sterowników do chipset’u. Może takim sposobem znajdzie odpowiedni sterownik.

Jeśli chodzi o samo autouruchamianie to potrzebne są zmiany w rejestrze. Znajdziesz je na przykład tutaj. Na dole strony jest też skrypt, który umożliwia włączenie autoodtwarzania. Co prawda jest przygotowany dla Widows’a XP, ale powinien zadziałać także w Viście.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, pomyliłam segregatory z płytami i myślałam że to ta, chociaż się nie zorientowałam, że nie mam do laptopa płytek.

Niestety to również nie podziałało.

To skrypt co wyłącza a nie włącza autouruchamianie.

P.S. BŁAGAM ILE RAZY MAM POWTARZAĆ JESTEM KOBIETĄ !!

Hej,

Zapewne sterowniki znajdują się na ukrytej partycji. Możesz je wydobyć za pomocą narzędzia eAcer Recovery Managment - wybierasz z niego polecenie Ponownie zainstaluj aplikacje/sterowniki. Dzięki temu na dysk systemowy przekopiowane zostaną wszystkie niezbędne sterowniki - znajdą się w folderze Acer.

A instalowałaś z uprawnieniami administratora??

Przypatrz się stronie uważniej. Jest tam skrypt do wyłączania autouruchamiania, ale i do jego włączenia. Na stronie jest następujący tekst: Włączenie autouruchamiania – pliczek rejestru do ściągnięcia stąd.

Wszystko robię z konta admina. Skrypcik również nie pomógł :frowning: W tym recovery mam tylko opcje nagrania płyty, nie ma czegoś takiego jak “ponownie zainstaluj aplikacje…” Co do nicku, nie mam potrzeby wymyślania jakiś dziwnych nazw.

Hej,

To że pracujesz na koncie admina jedno, ale uruchomienie z takimi uprawnieniami to drugie. Spróbuj na przykład zainstalować kodeki AC3 bez wspomnianych uprawnień; rezultat - brak ich działania… :expressionless:

Trochę dziwne… :frowning:

A sprawdzałaś w zakładce Przywróć?? Poniżej screen… :slight_smile:

pdrxfq7foy71ftzc1cag_thumb.png

Nie będę się kłócił, ale powiem tak: “to zależy” :wink:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety mój erecovery management tak nie wygląda. Mam zupełnie inny i nie mam tam innych opcji, prócz tych co wspominałam.

Dodane 20.01.2010 (Śr) 15:14

A jednak pomału doszłam do tych sterowników. Miałam je po prostu w innym miejscu, niż te na obrazku pokazanym przez Ciebie. Może Ty masz starszą wersję Acera. Tylko że tam się wyświetla całe multum tych różnych sterów. Nie wiadomo, co wgrać na nowo. I nie wiem też, czy przez głupotę nie doszłam, że można tam przywrócić ustawienia fabryczne - czy ta opcja uruchamia ten instalator o który pytałam w sąsiednim temacie?

54583556.jpg

74781404.jpg

88620215.jpg

Hej,

Więc jednak się udało. I nawet opcja ta znajduje się po kliknięciu - podobnie jak u mnie - przywróć.

Nie do końca - starszą wersje oprogramowania. W obecnej chwili ze strony Acer’a nie da się bezpośrednio ściągnąć najnowszych wersji Acer Empowering Tools. Zresztą, niewiele się ona różni od poprzedniej - może wyglądem, gdyż funkcjonalność pozostaje dokładnie taka sama. :slight_smile:

Sterowniki do chipsetu - coś, co w nazwie ma słowo chipset. Musi być gdzieś niżej, bo na screen’ie widać tylko dodatkowe aplikacje.

Szczerze mówiąc nie wiem, o co pytałaś w sąsiednim temacie… :stuck_out_tongue: Opcja ta przywraca system operacyjny w oryginalnym, można powiedzieć fabrycznym stanie. Na komputerze będzie czysta instalacja systemu, sterowniki i oprogramowanie z którym został sprzedany laptop. Co najważniejsze - taka opcja wymaże wszystkie dane użytkownika zawarte na dysku C, ważne więc będzie wcześniejsze przeniesienie do innej lokalizacji danych, które są potrzebne. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nigdy nie trzymam żadnych danych na C:. Ok to jutro spróbuję to wgrać i dam znać.

Dodane 22.01.2010 (Pt) 9:29

Znalazłam takie dwa sterowniki z chipsetem - wgrałam ten drugi, ale absolutnie nic to nie dało. Chyba nie da się tego portu naprawić. Już tyle próbowałam…

beztytuugq.jpg

Hej,

Może sama i nie trzymasz, ale większość aplikacji przechowuje dane na dysku C - na przykład Gadu-Gadu, Mozilla czy Thunderbird. O takich danych też wypada pamiętać… :slight_smile:

Dobrze zrobiłaś - ten drugi to właśnie sterownik do chipset’u; pierwszy to sterownik do karty graficznej.

Dziwne i zastanawiające. A powiedz mi jedno - czy oprócz tego, że nie działa autostart widoczne są inne niepokojące zjawiska na komputerze??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nic innego się nie dzieje. Bookmarks i kontakty gg mam zabezpieczone.