Zepsute gniazdo lan jakie możliwości dostępu

Zepsuło mi się gniazdo lan (te od internetu) w laptopie. Mam internet z kablówki po kablu bo modem bez wi fi. Dokupiłam router tp link z wifi ale po konfiguracji początkowej wyłączyłam w nim podłączenie bezprzewodowe i tylko korzystając z kabla używałam a potem odpięłam w ogóle. teraz próbuję dostać się do strony konfiguracyjnej żeby włączyć to wfi fi w routerze ale niestety strona 192.168.1.1 ani 192.168.0.1  nie działają. Podpięlam areo z tabletlu po wifi do komputera ale te strony konfiguracyjne nadal nie wchodzą. NIe chcę korzystać z areo na laptopie wolę włączyć z powrotem kablówkę ale nie wiem jak bez kabla to zrobić. Jakby co to mam tez jakieś simy z internetem ale to chyba nie w tym problem. W ipconfig mi się pokazuje jako ipv4 192.168.43.189 a mam włączone pobieranie adresów automatycznie.

Nie mogę dać do serwisu lapka bo jest na gwarancji a gniazdo mi wyleciało bo kablem szarpnęłam ( nie polecam laptopów lenowo).

http://allegro.pl/karta-sieciowa-usb-2-0-10-100-mbps-rj45-cd-i5293759041.html

po co mi karta sieciowa? czy na niej uzyskam dostęp do strony konfigujracyjnej routera bo tylko o to mi chodzi?

przecież mam kartę sieciową w laptopie i nie mogę nic skonfigurować

Jak piszesz popsułeś gniazdo LAN więc nie masz karty sieciowej bo nie masz do niej dostępu jeżeli nawet nie jest zepsuta. 

A co do dostępu na ruter to musisz wiedzieć jaki ades IP ma ten ruter ustawiony. Jest domyślny tego rutera a może był zmieniamy na inny?

na routerze wifi powinno być hasło do wifi, więc albo żle wpisujesz hasło albo w ogóle go nie wpisujesz, zresetuj router i przekonfiguruj go znowu…

nie mam miejsca do wpisania hasła bo mi się strona panelu admin. routera nie wczytuje.

 

a jak to sprawdzić? bo jak przez panej administracyjny to … nie mam dostępu.

Spróbuję Ci to wyjaśnić prościej… Troszkę podobnie, jakbyś chciał/chciała sprawdzić, czy spaliła się żarówka w lampce na biurku a lampa jest odłączona od prądu (uszkodzony kabel) - może być ciężko. Jak napisano, najprościej Ci będzie z tym adaptorem USB-LAN, lub może ktoś podejść do Ciebie z laptopem.

Skąd pewność, że to uszkodziło się gniazdko LAN  w laptopie? Jest pewność, że to nie uszkodzony kabel, albo port w routerze?

W ipconfig “Default Gateway” powie ci jaki masz adres routera.

Jeśli nie możesz się do niego dostać to zrób pełny reset do ustawień fabrycznych. Powinna pojawić się sieć wifi o standardowej nazwie.

 

Możesz oddać laptopa do serwisu, po prostu naprawią usterkę odpłatnie.

Witam

 

najprościej… zresetuj router tp-link do ustawień fabrycznych i skonfiguruj go na nowo.

Odłącz router od prądu, wciśnij przycisk reset, przy wciśniętym przycisku reset podłącz go spowrotem, trzymaj chwilę, puść… światełka migną i router się zrestartuje… podłącz się pod nowo wykrytą sieć wifi i skonfiguruj sobie router.

 

 

Zresetować router musisz, albo inny pc ze sprawną kartą sieciową.

Nie wiem czy we wszystkich, ale w większości TP Linków radio jest wyłączone lub ustawione w tryb AP Client. Zaloguj się do routera na innym komputerze. Upewnij się czy port LAN w laptopie nie trzyma tylko kabla. Miałem laptopa z taką wadą fabryczną i trzeba było docisnąć mocno wtyczę i jej nie ruszać.

ok. zrestartowałam i działa na wifi. niestety softu routera bezprzewodowo się nie da uaktualnić.