Zepsute klawisze w laptopie

Witam.

Miesiąc temu kupiłem laptopa i już mam z nim problemy, otóż zauważyłem, że niektóre przyciski są jakby zepsute.

V - jak nie wcisnę w sam środek to tak jakby spada w lewy dolny róg i tam się zacina dopóki nie nacisnę po przeciwnej stronie, wtedy odbija.

O - trzeszczy, jakby pod spodem były resztki jakiegoś kleju.

?/ - jest o 3mm za nisko.

Znacie jakieś domowe sposoby? Suszarka? Wyciąganie klawiszy?

Naprawa gwarancyjna wydaje się jedynie słusznym rozwiązaniem. No - chyba że to sprzęt używany - wtedy - bez dokładnej diagnozy można polecić rozwiązanie - serwis. Chyba że masz ochotę grzebać osobiście licząc się z efektem końcowym w postaci wymiany klawiatury.

Kurczę, no mam jechać 100km oddać laptop na co najmniej 2 tygodnie, bo 3 klawisze mi nie pasują?

Jak to szło? Rób jak chcesz , ale uważaj jak robisz. Doświadczenie podpowiada mi, że skoro w nowym sprzęcie są takie babole z klawiaturą - to znaczy że klawiatura jest miernej jakości, i wcześniej czy później i tak wysiądzie (a może już była naprawiana?).

V - w/g mnie wykazuje uszkodzenie mechanizmu lub po prostu wyskoczył krzyżak na którym jest zamontowana tabliczka

O - trzeszczy - bo może rzeczywiście jakiś syf się dostał pod niego

? - 3 mm w skali klawiatury laptopa - oznacza zasadniczo “klawisz wciśnięty” - więc jeśli on naprawdę jest tak nisko - to znaczy że nie ma pod nim (albo jest - ale wciśnięta gdzieś głęboko) gumka.

Żeby to zbadać, musiałbyś te klawisze zdemontować, pamiętając że krzyżaki są bardzo delikatne (a jeśli do tego ta klawiatura jest wyspowa - to musiałbyś rozkręcić laptopa). I tu dochodzimy do sedna: jeden fałszywy ruch - i z powodu klawiatury w ogóle nie będziesz miał laptopa a i o gwarancji będziesz mógł zapomnieć. Stąd mój wcześniejszy wniosek: masz gwarancję - egzekwuj ją. Nie masz czasu / ochoty ? Cóż - decyzja należy do ciebie.

Aha- no jest oczywiście jeszcze możliwość - że tan laptop w ogóle nie ma gwarancji, bo kupiłeś używanego - co by wyjaśniało że ktoś się wyżył na klawiaturze i ta jest uszkodzona. Jeśli tak jest - a sprzedawca nie poinformował cię (a ty nie sprawdziłeś) - to krótko mówiąc - zostałeś wrobiony. W takim wypadku nawet zalecane byłoby rozebrać całość by wyczyścić dokładnie i upewnić się co też jej dolega.

Laptop nowy, nieżuwany, kupiony w X-Komie.

A jak wyjąć klawisz bez rozkręcania laptopa? Raz jakoś mi się to udało, że wyskoczył.

bizzard12 - wiesz ile na rynku jest różnych typów laptopów ? To teraz sobie wyobraź sobie, że masz “samochód” i pytasz kogoś w serwisie: jak mam wyjąć silnik ?

Z drugiej zaś strony, to że ci klawisz wyskoczył, potwierdza moją teorię o miernej jakości klawiatury…

Pytanie pomocnicze: czy kiedy ci ten klawisz wyskoczył - to był pod nim mechanizm krzyżakowy ? Jeśli tak - to możesz spróbować delikatnie podważyć klawisz aż zatrzaski puszczą, ale pamiętaj: robisz to na własne ryzyko - ponowny montaż klawisza, może być czynnością karkołomną, a uszkodzenie mechanizmu jest bardzo proste i zdarza się dość często, a wówczas o gwarancji możesz zapomnieć. Co prawda możesz skorzystać z oferty http://www.klawiszedolaptopa.pl/ , ale jak znów coś pójdzie nie tak, możesz tak wymieniać mechanizm aż … się uda :wink:

http://www.x-kom.pl/p/82022-notebook-la … metui.html

ja bym oddała na gwarancje mimo wszystko, dlaczego masz sam kombinować

bizzard12 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Czyli, masz klawiature wyspowa, a to oznacza ze to o czym pisałem w poprzednim poście, nie ma zastosowania, i trzeba oddać komputer na naprawę gwarancyjną. No, chyba ze gwarancja cię w ogóle nie interesuje …

Witam.

Miałem podobny problem i kupiłem pojedyncze klawisze na stronie klawiszedolaptopa.pl , teraz jest ok.