Zepsute logowanie w Joomli

Witam , mam wielki problem, ponieważ gdy chcę się zalogować na mojej stronie jako użydkownik lub do Panelu administracyjnego

wyskakuje mi :

Fatal error: Call to undefined method stdClass::onAuthenticate() in /home/sites/c/co/com/computerhelp.za.pl/libraries/joomla/user/authentication.php on line 121

nie instalowałem ŻADNYCH dodatków,po prostu wchodzę dzisiaj rano aby dodać artykuł a tu błąd.:frowning:

Czy da się jakoś naprawić logowanie, bardzo mi na tym zależy ponieważ nie mogę edytować strony bez logowania do PA,a dużo czasu włożyłem w stronę.

strona:http://computerhelp.za.pl/

Próbowałeś poszperać po necie ? :stuck_out_tongue:

Nie jesteś osamotniony w tym problemie …

http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=431&t=276235

http://forum.joomla.pl/showthread.php?24304-Fatal-error-Call-to-undefined-method-stdClass-gt-onauthenticate

Rozwiązanie może być prostsze niż się wydaje. Być może w trakcie upload-u pliku coś się niepoprawnie przesłało. Spróbuj wykonać upload jeszcze raz.

Jeśli to nie zadziała to w tym linku po angielsku proponowane są jeszcze inne rozwiązania problemu.

No tak,ale jeżeli usunę pliki i wrzucę spowrotem na serwer, i dołączę stronę do tej samej bazy danych, to stracę treść strony,czy odzyskam wszytko w takim stanie w jakim jest teraz ?

zrób kopie bazy danych i kombinuj;) nadpiszesz bazę w razie potrzeby

Tylko mam głupie pytanie^^ , mam bazę danych na friko.pl, i nie zabardzo wiem jak skopiować całą bazę danych.

nie wiem jak jest na friko, ale normalnie to wygląda to tak ze logujesz się do panelu admina (phpmyadmin) i wykonujesz backup(kopie) zawartości

albo po prostu nadpisz potrzebne pliki potrzebne do logowania z tymi samymi danymi ktre sa potrzebne do logowania, przed ich wyslaniem zmien wrtosc na taka ktora jest juz na serwerze

U mnie baza wygląda tak : bazas.jpg

baza2.jpg

U mnie niezauwazyłem żadnej opcji kopiowania zawartosci, jest tam opcja import, i gdy w to klikam importuje mi baze na kompa w pliku *.SQL

Jeśli się boisz, że coś możesz utracić to zrób sobie kopię wpierw tych plików, które będziesz nadpisywał (nie musisz przecież instalować od nowa całej Jooml-a, przynajmniej tak sądzę). Być może np. pliki wgrały się dobrze, ale np. niektóre są zapisane z innym kodowaniem i stąd problemy (to jest akurat mój strzał).

I przejrzyj ten link po angielsku co dałem (jak masz problem z językiem to użyj translatora albo coś), bo tam jest tyle rozwiązań, co użytkowników. Niektórym pewne rozwiązania dla tego komunikatu błędu zadziałały, innym inne. Nie wiem, czy u Ciebie zadziałała wgranie od nowa tych plików, może się okazać, że chodzi o coś innego, co zresztą być może jest opisane w tym linku. Będziesz tu musiał sam trochę powalczyć.

Co do tego back-upu bazy danych, na pewno jest jakiś sposób na tym serwerze, z którego korzystasz. Jak nie wiesz jak to zrobić to napisz do supportu tego darmowego serwera albo przeszukaj ich forum/jakiś faq (whatever) w poszukiwaniu jak wygenerować skrypt przywracający bazę danych.

Niestety żadna z tych opcji nie pomogła, przeinstalowałem Joomle,założyłem nową bazę i teraz wszystko jest ok.

Temat do zamknięcia.