Zepsuty klawisz "D". Niewygodnie się go przyciska. Ma ktoś instrukcję do naprawy?


(knuxfanwin8) #1

Hej.

Ze swoim laptopem pracuję kilka lat (młodziutki, 2 lata) i kilka dni temu między przyciskami na klawiaturze znalazłem dziwny element. 2 dni później przycisk niewygodnie się wciskał. Lewa część schodziła na dół, prawa zaś pozostawała na górze. Co mam z tym zrobić? Czy ktoś zna jakiś tutorial by to naprawić? Jakich narzędzi potrzebuję by to naprawić? Czy to uszkodzi mi jakąkolwiejk inną część? I czy dałem to do odpowiedniej zakładki? (Klawiatura to hardware, nieprawdaż?)

 

Pozro i z góry thx za pomoc.

Mój laptop to Dell Vostro 1540.


(bachus) #2

Czasem można kupić jeden klawisz (http://www.ebay.ie/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313&_nkw=+Dell+Vostro+1540+keys&_sacat=0&_from=R40). Cenowo niewiele droższa jest cała klawiatura.


(DeePdIVEr) #3

Zazwyczaj wystarczy "wypiąć" klawisz podważając i wyważając go np kartą płatniczą. Potem ustawić jego mechanizm (ten pod spodem klawisza) we właściwych pozycjach, nałożyć go na swoje miejsce i dociskając doprowadzić do zatrzaśnięcia się mechanizmu na klawiaturze.

Przypadki takie niestety zdarzają się często np. podczas nieostrożnego czyszczenia klawiatury lub jej upadku, gdy klawiatura jest podłączana do PC.

Klawisze łatwo jest wypiąć także przy innych sytuacjach poprzez podważenie go z jednej ze stron.

Zanim ponownie zaczniesz "zapinać" klawisz, sprawdź czy podczas wcześniejszego wciskania na siłę już "rozpiętego" klawisza nic w nim nie uległo wygięciu lub odkształceniu.

Wtedy zazwyczaj warto poszukać nowego klawisza lub samego ale identycznego mechanizmu.

 

Klawisze zazwyczaj wykonane są z ABS. Są twarde i odporne na użycie nawet trochę większej siły.

 

Jeśli nie masz jeszcze doświadczenia w tej kwestii, poproś o pomoc kogoś wśród znajomych kto już to robił albo podejdź do najbliższego serwisu. Powinni zrobić to "od ręki".


(igrek) #4

Albo dociśnij górną część może wskoczy na swoje miejsce.


(knuxfanwin8) #5

Mam laptopa.

Podpinana klawiatura to by mi się przydała do PlayStation :stuck_out_tongue:

OK, załatwię to znajomemu albo sam zrobię. Dzięki za porady!