"Zepsuty komputer", system się nie wczytuje

Witam

 

Padł mi dzisiaj system. Podczas gry pojawiały mi się problemy z internetem, tzn. wysoki ping przez kilkanaście sekund (pierwszy problem). Później chciałem zagrać w jedną grę, do której potrzebowałem Firefoxa. Po instalacji pokazało mi się, że jeszcze potrzebny UnityWebPlayer. Zainstalowałem. Po tym pokazywało mi coś, że jakiś błąd z tą wtyczką lub nieaktualna wersja. Pobrałem jeszcze raz, i podczas instalacji najpierw pokazało mi, że trzeba wyłączyć przeglądarkę, a przy drugiej próbie był Error totalny: pokazało mi się okienko błędu programu (to z krzyżykiem). Po naciśnięciu OK, pojawiało mi się kolejne, i tak bez przerwy, pokazując błędy wszystkich procesów po kolei… Zrobiłem reset i komputer już się nie wczytał. Teraz jestem na Ubuntu, i  przy wczytywaniu systemu pokazywało mi coś, jakby błąd “modemu”, tzn. karty WiFi. Więc co mogę zrobić z systemem, żeby naprawić, najlepiej omijając formatowanie?

na początek ponów próbę uruchomienia komputera, najlepsze byłoby przywrócenie systemu bez utraty danych, ale do tego system musi się uruchomić

Była opcja, żeby przywrócić system, ale programy wszystkie to usuwa. :expressionless: Jeśli nie ma innej opcji mogę zainstalować Wina od nowa, ale wolałbym to ominąć, żeby wrócić do tego co było.

Przywróć system bez utraty danych-niczego ci nie usunie, to nie to samo co użycie Recovery

do tego potrzebny jest uruchomiony system

hmm… nie pamiętam już czy takiego czegoś robiłem… prawdopodobnie nie zadziałało, nawet tryb awaryjny nie chciał się włączyć

Podczas uruchamiania Windowsa, masz dostęp do opcji “odzyskiwania”?

Właśnie jest problem, bo to musiałby być tworzony punkt przywracania jeszcze przed problemem, a ja takiego nie mam, chyba że przez cmd by się coś dało, ale wątpię.