"Zepsuty komputer", system się nie wczytuje

(DarthVader3105) #1

Witam

Padł mi dzisiaj system. Podczas gry pojawiały mi się problemy z internetem, tzn. wysoki ping przez kilkanaście sekund (pierwszy problem). Później chciałem zagrać w jedną grę, do której potrzebowałem Firefoxa. Po instalacji pokazało mi się, że jeszcze potrzebny UnityWebPlayer. Zainstalowałem. Po tym pokazywało mi coś, że jakiś błąd z tą wtyczką lub nieaktualna wersja. Pobrałem jeszcze raz, i podczas instalacji najpierw pokazało mi, że trzeba wyłączyć przeglądarkę, a przy drugiej próbie był Error totalny: pokazało mi się okienko błędu programu (to z krzyżykiem). Po naciśnięciu OK, pojawiało mi się kolejne, i tak bez przerwy, pokazując błędy wszystkich procesów po kolei... Zrobiłem reset i komputer już się nie wczytał. Teraz jestem na Ubuntu, i  przy wczytywaniu systemu pokazywało mi coś, jakby błąd "modemu", tzn. karty WiFi. Więc co mogę zrobić z systemem, żeby naprawić, najlepiej omijając formatowanie?

(reos) #2

na początek ponów próbę uruchomienia komputera, najlepsze byłoby przywrócenie systemu bez utraty danych, ale do tego system musi się uruchomić

(DarthVader3105) #3

Była opcja, żeby przywrócić system, ale programy wszystkie to usuwa. :expressionless: Jeśli nie ma innej opcji mogę zainstalować Wina od nowa, ale wolałbym to ominąć, żeby wrócić do tego co było.

(reos) #4

Przywróć system bez utraty danych-niczego ci nie usunie, to nie to samo co użycie Recovery

do tego potrzebny jest uruchomiony system

(DarthVader3105) #5

hmm… nie pamiętam już czy takiego czegoś robiłem… prawdopodobnie nie zadziałało, nawet tryb awaryjny nie chciał się włączyć

Podczas uruchamiania Windowsa, masz dostęp do opcji “odzyskiwania”?

(DarthVader3105) #7

Właśnie jest problem, bo to musiałby być tworzony punkt przywracania jeszcze przed problemem, a ja takiego nie mam, chyba że przez cmd by się coś dało, ale wątpię.