Zepsuty komputer

Witam, wczoraj grałem w Fortnite i oglądałem youtube przez 3h, odszedłem od kompa na 30 min i wprowadziłem go w tryb uśpienia. Po włączeniu nic nie pojawiało sie na ekranie, myszka się nie świeciła i ogólnie nie działało. Wyłączyłem komputer i otworzyłem boczny panel. Po włączeniu zauważyłem że dwa wentylatory działają przez pierwsze 10 sek od uruchomienia a potem sie zatrzymują. Wentylatory od karty graficznej działają normalnie ale reszta nie. Dodam że 3 miesiące temu wymieniałem karte graficzną, procesor i zasilacz.

Ktoś wie co sie stało i jak to naprawić?

Sprawdź kable, wyjmij kartę i podłącz monitor do integry jak masz w płycie/procku. Jak będzie sygnał - karta, jak nie, podłącz TV jako monitor. Karta nowa z Allegro używana, jaki model?

Karta nowa, GTX 750 Ti
Jak bedę w domu to sprawdze.
Czy jest możliwe że cos się stało z płytą główną?

Nowa? Gdzie Ty dostałeś nową 750 ;o

Minimalna, musiałby paść zasilacz żeby ją spalić, na 99.99% płyta działa

Nie wykluczałbym tak awarii płyty głównej. Jakość niektórych płyt jest taka, że psują się od niczego.

Może i tak być, z dwóch opcji obstawiałbym jednak 750, nie chce mi się wierzyć, że akurat to złącze pcie padło :wink:

Co do karty to kolega kiedyś kupił i wyjechał nawet jej nie używając. Nie mam integry więc nie mam jak sprawdzić co zrobić?

Trzeba byłoby włożyć inną i sprawdzić czy komputer działa.

Nie mam innej karty

To jak korzystałeś wcześniej ?

A chomik siedzi i zawija ją w te sreberka :wink:

Masz 3 opcje:

• niesiesz karte do innego kolegi ze sprawnym kompem, polecam to
  • kupujesz kartę za 20 zł na Allegro i podpinasz
  • niesiesz do serwisu i tam kasują 50-100 zł za diagnozę

Dobra pójdę w najbliższym czasie zobaczyć u innego kolegi. Dzięki za podpowiedzi