Zepsuty kosz

Otóż tak: Dysk miałem podzielony na dwie partycje: systemową (C:) i na inne rzeczy (D:). Dwa dni temu sformatowałem partycję systemową, zostawiając wszystko w nienaruszonym stanie na dysku D:. Zainstalowałem ponownie system. Jednak pojawił się problem. Stary Kosz został na dysku D: i kolidował z tym obecnym (tak podejrzewam), ponieważ ustawiając w właściwościach kosza “Konfiguruj dyski niezależnie” i dając Kosz tylko na ten dysk D:, nie chce mi przenosić plików do Kosza, tylko od razu je kasuje. Nie mam zaznaczonego “Nie przenoś plików do kosza…”. Znalazłem gdzieś, że należy włączyć oczyszczanie dysku. Włączyłem, wykryło, że jest błąd, ale nie naprawił go. Niestety kombinując, jak koń pod górę, skanowałem katalog RECYCLER (myślałem, że może odtworzy go sobie). Mam Windows XP SP3. Co zrobić?

Dobrze zrobiłeś. Po skasowaniu kosza należy jeszcze usunąć jakiś plik. Kosz zostanie automatycznie przywrócony.

Jaki?

Dodane 26.06.2009 (Pt) 11:27

Odtworzył się jednak nadal jest ten problem.

Dobrze. Powinno odtworzyć ten katalog.

I odtworzyło, ale nadal nie wrzuca mi plików do kosza tylko je kasuje.

PPM na kosz >> właściwości >> odznacz nie przenoś plików do kosza

:slight_smile:

Pisałem, że jest odznaczone.

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki

b57f17008275c957m.jpg

powstanie plik o takiej ikonie

062aec4c9b51c033m.jpg

w który dwa razy klikniesz potwierdzisz chęć dodania do rejestru potem restart

:slight_smile:

Nie zadziałało.

pozostała ci naprawa bez utraty danych

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=24500 czytaj co picasso napisała objaśnienie ze screenami

:slight_smile:

To samo pojawiło mi się na moim komputerze (ten, który opisuję to nie mój). Opróżniłem kosz i pojawił się ten sam problem (użyłem również na swoim kompie TuneUP wersję trial, ale na tym komputerze, który opisuję - nie). :roll: To chyba jakaś przywara XP albo grasujący nieznany wirus po LANie (którego ESET nie wykrywa) ;). Reinstalacji nie chcę robić, bo to zawsze jest zapychanie kompa, a problem znika po ustawieniu 1% dysku systemowego na Kosz (w obu przypadkach). Nie wiem tylko co by się stało gdyby przekroczyłoby ten 1% dysku.