Zepsuty monitor CRT 15 cali Highscreen MS 1572M

Witam. Nie mogę włączyć mojego starego monitora tak by funkcjonował prawidłowo. Podpięty monitor wydaje ciche “cykanie” a lampa kontrolna wcale się nie świeci. Nie wiem co mogło się zepsuć - zasilanie? Opłaca się naprawiać taki stary typ monitora? Proszę o poradę.

Dokładniej ,rozumie ze nie ma obrazu?? tylko cykanie

Dokładnie tak się dzieje.

Jak sie lampka nie pali kontrolna to znaczy ze nie dochodzi napięcie .Chyba ze wcześniej sie spaliła :slight_smile:

Złączono Posta : 17.09.2007 (Pon) 18:59

Prawdopodobnie to kondensator sie rozkraczył :frowning:

A wart to naprawiać? Może za małe pieniądze możliwe to jest? Nie znam się na tym wcale :frowning:

Musisz iść do serwisu i zobacz na ile wycenią naprawę ale jak to zespól zasilający to jakieś ok 60 dych może być mniej .Nie siedzę w ich cennikach :mrgreen:

Złączono Posta : 17.09.2007 (Pon) 19:06

Serwis liczy otwarcie +zamkniecie+lutowanie +wymiana +nowa rzecz

Cykanie to standardowy objaw zużycia monitora a dokładniej trapopowielacza czyli głównego elementu odpowiedzialnego za wyświetlanie obrazu na ekranie monitora.

Traopowielacz kosztuje ok 80zł + naprawa czyli przylutowanie elementu to koszt ok 50zł.

Na Allegro za taką sumę kupisz 6 sprawnych monitorów.

Wybór należy do ciebie

Trafopowielacza miałeś na myśli, czyli elementu zwiększającego napięcie i zasilającego kineskop. Nie wiem PaPuX czy nie przewidziałeś zbyt niskiej ceny za ten element, chociaż to zapewne zależy od producenta :]

Teraz widzę że naprawa wyniesie więcej niż zakup choćby używanego sprzętu na gwarancji w dodatku :slight_smile: