Zepsuty plik faultrep.dll w system32. Jak podmienić

Witam

Wyskoczył mi taki komunikat i boje się wyłączać kompa bo może potem nie wstać :frowning:

0005win.png

Jak mogę podmienić ten plik lub go naprawić ?

Próbowałem podmieniać, bo pisze że plik jest uszkodzony lub nieczytelny.

Nie musisz go podmieniać. Wpisz w cmd chkdsk /r, wyraź zgodę na skanowanie przy następnym rozruchu i zrestartuj kompa. Sprawdź sobie jeszcze dysk pod kątem obecności bad sektorów, bo właśnie one mogą generować takie komunikaty.

start…uruchom…cmd… sfc/scannow… może pomoże…

sniper00 , to nic nie da. Tak jak napisałem ten błąd oznacza uszkodzenie systemu plików, albo bad sektory. Uruchomie chkdsk rozwiąże ten problem.

ten błąd oznacza problem z biblioteką dll, najpierw sprawdziłbym czy system sam naprawi to (sfc/scannow)… można też skopiować i ponownie załadować tą bibliotekę (regsvr32 faultrep.dll)… można też wyłączyć w usługach raportowanie błędów, ta biblioteka jest z tym związana, może to pomoże pozbyć się błędu… możliwości jest wiele…

Tak?! To w takim razie jak wytłumaczysz to, że ja miałem taki sam błąd, tylko z innym plikiem i jak odpaliłem tak jak w komunikacie jest podane chkdsk z przełącznikiem /r błąd już się nie powtórzył??

Jak to zrobić ?

http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html - zakładka Health i Error scan

hdtestdysk.png

Co dalej ?

Dodane 17.12.2011 (So) 1:53

Nikt mi nie odpisał to zrobiłem to co napisał Piotr92

Dzięki wielkie. Bałem się, lecz włączył się grat :smiley:

Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile:

Tak jak przypuszczałem, masz bad sektory. Dobrze radzę Ci pomimo tego, ze jest ok skopiować dane ze wszystkich partycji, zerować oraz zrobić remap programem MHDD i zacząć się rozglądać za nowym twardzielem.

Link do instrukcji: http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

Ten komputer jest zastępczy. Nie używam go często.

Jest dla mojego taty do grania w Pasjansa :slight_smile:

Mój lapek jest w serwisie więc muszę gdzieś siedzieć, a że dawno nie był włączany … 8)

A co dysk ******** pewnego pięknego dnia ??

Zaraz będzie nagroda.JNJN

Może tak być, że bad sektorów będzie przybywać przez co w końcu Windows się nie uruchomi.