Zepsuty zasilacz po 2-3 tygodniach


(Krzysiub1) #1

Witam . 1 miesiąc temu kupiłem składaka za 2500 zł . Po 2 -3 tygodniach zepsuł mi się już zasilacz . Non stop resetował mi się komputer . Pomiar miernikiem przy 12v pokazywał 7v a przy 5v pokazywał -5v ^^ . Mam takie pytanie co mogło doprowadzić do takiego szybkiego uszkodzenia zasilacza ?

Oto mój sprzęt tylko oprócz tych pamięci RAM ja posiadam : Good Ram : 2 kości po 4GB .


(falcon89) #2

Popraw link.

Lepiej nie pisz składaka bo to zalatuje allegro.


(Krzysiub1) #3

Już jest


(Chojinka) #4

masz listwę i uziemienie jak należy?


(Krzysiub1) #5

Komputer stoi na podłodze , zasilacz jest na dole obudowy ( zapomniałem napisać że obudowę mam COOLMASTER ) . A o jaką listwę chodzi bo nie rozumiem ?

Dodane 27.10.2012 (So) 21:59

Jak chodzi ci o listwę zasilające to tak mam .


(Rufus2009) #6

Chodzi o listwę przepięciową, możliwe że po prostu felerna sztuka zasilacza Ci się trafiła, reklamuj.


(Krzysiub1) #7

Ta już tydzień temu wysłałem na serwis … tylko tak chciałem zapytać bo myślałem że mój zasilacz jest zły i nie utrzyma tej karty graficznej ale pewnie go tylko naprawią ^^


(witek-pl) #8

Losowa sprawa i się zdarza, przy tak szybkiej awarii twój zasilacz już w momencie kupna zapewne miał feler. Wymienią i po temacie,


(freedom) #9

Coś mi się zdaje, że pomiary zostały po prostu źle przeprowadzone. W pierwszym przypadku została zmierzona różnica napięcia między 5, a 12V (stąd 7V), w drugim po prostu czarna sonda poszła do 5V, a czerwona do masy (stąd -5V). Co nie zmienia faktu, że zasilacz i tak mógł być uszkodzony.


(DebeściK_2012) #10

Jak dla mnie to zasilacz ewidentnie nadaje się na reklamację…


(falcon89) #11

DebeściK_2012 najpierw czytaj, następnie odpisuj.


(Krzysiub1) #12

Na moim mierniku czarna i czerwona sonda ( jeśli oto mi chodzi bo się na tym nie znam ) nie miała różnicy ponieważ oba kabelki idące od miernika były czarne wiec to bez różnicy jakbym to podłączył . Tak mi się wydaje . Aha i oczywiście dzięki za odpowiedź . :slight_smile: