Zerwana plomba gwarancyjna

Kolega zerwał sobie plombę gwarancyjną przed czasem gwarancji. Czy to oznacza że nie może już korzystać z gwarancji?

tak, chyba że z powrotem przyklei tę plombę tak aby nikt nie zauważył że była zrywana ( oczywiście jeśli nie porwał plomby )

na czym była ta plomba gwarancyjna ?? na obudowie ( boczkach ) ?? jeśt tak to takie mogą być konsekwencje ale o tym decyduje serwis.

no bo jak odlepił plombe to na obudowie pozostał kawałek kleju. I jak się z powrotem naklei na to samo miejsce to widać że są ślady

//Połączono posty

plomba była na tylniej stronie obudowy i bocznej (razem)

ma dwa wyjścia:

albo mu się nie popsuje albo będzie miał szczęście i uznają gwarancję - spotykałem się z przypadkami w których pomimo zerwanej plomby sprzęt był brany na gwarancje…

tutaj zasada jest prosta, jeśli dana firma (w domyśle gwarant) prowadzi dokumentację serwisową to mu nie przyjmą w ramach gwarancji, jeśli nie ma takiej dokumentacji może “ściemniać” że była wymieniana taśma od dysku :P.

dzieki. czy znasz może jakąś strone na której jest dużo o komputerach(składanie, podstawy, nowości itp. itd.)??? :smiley: :smiley: :smiley:

dobreprogramy.pl :stuck_out_tongue:

egielda.com.pl

sami znawcy prawa handlowego i kodeksu cywilnego się tu udzilili widzę. nie słuchaj tych głupot, jeśli plomba jest na obudowie komputera jak najbardziej masz prawo ją zerwać bez zadnych konsekwencji i nie możesz w związku z tym tracić gwarancji, wynika to z tego że masz prawo dołożyć inne części do komputera, np. dysk które zakupisz w innym sklepie lub dokonac jego konserwacji, np. czyszczenie z kurzu. jeśli jednak zerwiesz plombę z danej części np. karty grafioczej to wtedy już jak najbardziej serwis ma prawo odmówić gwarancji na dana część. pamiętaj ze na każda część masz inny okres gwarancji z reguły i tak np. procek 3 lata a grafika rok lub dwa. masz prawo wybrać czy korzystasz z gwarancji producenta czy rękojmi w stosunku do sprzedawcy. sprawa plomb na obudowach komputera została uregulowana już jakiś czas temu ale niestety nie jestem w stanie teraz podać Ci konkretnej podstawy prawnej

Witam w moim przypadku zerwanie plomby nie świadczyło o unieważnieniu gwarancji zależy od firmy .Proponuje poczytać gwarancje.

Proszę nie wprowadzać w błąd - DLA WSZYSTKICH CZYTAĆ UWAŻNIE WARUNKI GWARANCJI, TAM PISZE CZY WOLNO CZY NIE.

Tak znawco, a szczególnie wtedy jeżeli zestaw nie jest składakiem i gwarancja jest dawana na zestaw a nie na komponenty :stuck_out_tongue:

Tak się składa, że można otwierać PC nawet jak jest zaplombowany bo dostajesz gwarancję na podzespoły. Zresztą dziś już nie plombuje się PC to raz, a dwa często te “plomby” to naklejki KONTROLI JAKOŚCI, a ludzie NIE MYŚLĄ i płaczą, że to plomby i nie wiedzieli, że można otwierać PC, BO NIKT IM NIE POWIEDZIAŁ. Kolejna sprawa to sprzedawcy (hiper markety) WPROWADZAJĄ LUDZI W BŁĄD MÓWIĄC, że nie można otwierać PC, a z tyłu tylko KONTROLA JAKOŚCI. Komputer można otwierać bo trzeba go konserwować to raz, a dwa można go modernizować we własnym zakresie.

Trzeba czytać gwarancje i tyle, podrzędne firmy parające się tworzeniem składaków udzielają gwarancji na poszczególne podzespoły, ale i tak w warunkach gwarancji mogą zawrzeć klauzulę o niezrywaniu plomby z obudowy.

Firmy oferujące tylko gotowe firmowe zestawy udzielają gwarancji na całą budę i wtedy również należy czytać umowę gwarancyjną bo zerwanie plomby może skończyć się utratą gwarancji.

Hmm ja kupowałem cały zestaw komputerowy i nie miałem gwarancji na całą bude tylko na każdy z podzespołów osobno. Też miałem plombę z tyłu obudowy zerwałem ją bo musiałem włożyć jakoś kartę sieciową i za 2 miesiące komp wysiadł, oddałem go do serwisu i nic mi nie powiedzieli na to że plomba z tyłu obudowy jest zerwana …