Zerwane połączenie i zółty trójkąt przy ikonie

Witam

Jak oglądam filmy na YT, przeglądam więcej stron albo cos ściagam zrywa mi połączenie i pojawia się żółty trójkąt przy ikonie internetu oraz wyświetla się tam napis “ograniczone”. Mam router Huawei E5372 ale net idzie do komputera “po kabelku”. Kiedyś było wszystko okej od dwóch dni mi sie tak robi.

 

PS: nie wiem jak na innym systemie będzie działać bo nie dałem rady ściagnąć Windowsa 7

A próbowałeś wykryć problem przez odpowiednia opcje w systemie

Wyskakuje standardowo: Czyli sprawdź połączenie itp. . Naturalnie wszystko sprawdzałęm i resetowałem Router, podłączałem do innego gniazda USB, zmieniałem kabelki i nadal to samo. Nawet zauważyłem że na smartfonie (Lumia 520) też sie to wyświetla (w sensie ten napis “ograniczone”), dodam ze router mam od sierpnia a ten problem mam dopiero od 3-4 dni, na routerze wyświetla 154GB jak się domyślam to ilość pobranych danych, ale nie wiem. Robi się tak bez względu na to czy z internetu korzystam z telefonu, tableta i komputera czy tylko z jednego. Nawet go wyłączyłem na jakąś godzinę aby “odpoczął” i nadal to samo. :<

Bez ograniczeń mówisz? A czytałeś regulamin playa? Jest napisane, że pełna prędkość tylko przy pełnym zasięgu.

ale wiesz prędkosć jest całkiem okej (pobieranie wszystko śmiga, ponieważ ja mieszkam nie daleko nadajnika) nie wiem dlaczego tylko te “zawieszenia interentu” są np: na 5 min po czym net zasówa dalej (no chyba że znowu odpalam YT w HD albo coś ściągam) no i kolejna sprawa dlaczego jest tak od max 4 dni a wcześniej wszystko śmigało jak należy (szybkie pobieranie, mały ping w MMO itp.) Wydaje mi sie że to ma powiazania z tym że ściągnąłem ponad 100GB w tym miesiącu. Napisałem do Play24 jutro pewnie mi odpowiedzą.

Napisz później co odpowiedzą

Dzwoniłem i gość mi powiedział że być moze dzieje sie tak dlatego ze jest stara/uszkodzona karta sim - co jest całkiem możliwe bo mam ją ponad 3-4 lata. Podejdę jutro do salonu Play i wyrobię duplikat, zobaczymy co dalej.

Hmmm nie poszedłem po tego sima jeszcze, ale przełożyłem ją do modemu H E3131 i wszystko jest dobrze -,- (fakt ze no prędkości niskie ale przynajmniej nie rozłącza), a i zauważyłem że przy routerze jak sie robi ten błąd to cały czas wyświetla  Błąd 797, mi to nic nie mówi ale może ktoś mi to wytłumaczy… 

Ten błąd oznacza, że nie znaleziono modemu

Stąd można wyciągnąć wniosek, że modem jest zepsuty

Wymiana karty sim na duplikat rozwiązała problem :>