Zerwanie umowy z CNiB "ŻAK"

Wie ktoś czy po zerwaniu umowy (rezygnacji) z dwuletniego studium policealnego w Centrum Nauki i Biznesy ŻAK oni wysyłają pismo do WKU tak jak w przypadku państwowych uczelni? Zrezygnowałem po ponad semestrze z Politechniki i zapisałem sie do ŻAKa aby uciec przed wojem tylko teraz juz nie widzi mi się płacenie za cos z czego nie korzystam a niebawem zacznie sie rekrutacja na państwowe uczelnie…

tak, taki obowiązek ciąży również na uczelniach i szkołach prywatnych. jest maj, rekrutacje zaczynają sie czerwiec - lipiec więc nie masz co się martwić

grzesiek82 czemu uważasz, że nie mam co się martwić. Zastanawiam się czy wpłacać ratę za maj ponieważ niechciałbym żeby mnie targnęli (WKU) przed samymi rekrutacjami na uczelnie a skoro nie wpłace to przecież moge mnie wyrzucić i wysłac pisemko, prawda? Może jednak powinienem wpłacić i w ten sposób jakoś odwlec moją rezygnację czy też rozwiązanie umowy z ich ramienia?! jak uważasz?

uważam że nie dlatego że takj szybko Cię nie wezmą, co prawda są dzikie pobory ale to koniec czerwca-lipiec więc ty już będziesz studentem dlatego na Twoim miejscu bym się nie martwił.

jest jeszcze jeden spośób choć nie wiem czy nie zmienili tego bo każdy kto wyjeżdżał za granice tak robił i nic nie mogli mu zrobić czyli czasowe wymeldowanie sie z polski ale dla ciebie to bez sensu. mówie Ci nic się nie martw bo jest jeszcze jedna sytuacja, masz prawo wyjechac za granicę do 3 miesięcy nie powiadamiając WKU o tym fakcie http://www.szczecin.pl/boi/procedury/boi/boi_XV.htm - policz sobie teraz 3 miechy o dziś a jak przyjdzie pismo z WKU to matka niech zadzwoni i powie że syn dziś wyjechał a jak masz niby to udowodnić jak pieczątki nikt Ci na paszport nie da, a zresztą nie musisz udowadniać bo masz prawo do 3 miesięcy wyjechać a matka może powiedzieć że pojechaleś wczoraj a gdzie z kim to nie wiem bo jesteś dorosły i sie jej nie tłumaczysz

Każdemu poborowemu przysługuje prawo do jednorazowego odroczenia (maksymalnie na rok) z powodu ważnych spraw rodzinnych. Wystarczy zgłosić się z odpowiednim wnioskiem do WKU.

W praktyce otrzymują je nawet osoby, które przykładowo zostały skreślone z listy studentów, szkoła powiadomiła WKU (ma taki obowiązek), ale mimo to chcą rozpocząć naukę od nowego roku akademickiego.

mój brat dostał już 4 razy list i za każdym razem się wykrecał, nikt nie ma prawa zabronić Ci edukacji, możesz szkoły zmieniać co roku bo np szukasz swojej drogi życiowej :mrgreen: