Zerwanie umowy z Orange na internet

(quantumrush) #1

Czy po zerwaniu umowy ale tylko na internet chyba że stanowi całość razem z telewizją jakie będę miał konsekwencje - dodatkowe koszta, karencja?

Sprawdź w umowie, albo… zapytaj się ich “konsultanta”. Niekiedy z chwilą deklaracji, że chcesz zerwać umowę, pojawia się jakaś lepsza propozycja.
Nikt do końca Ci nie odpowie, albowiem warunki tych umów były zmienne w czasie.

(LoliconSuspect) #3

Tak jak już napisał pavbaranov sprawdź umowę, ale jeżeli miałeś jakąkolwiek umowę promocyjną to niemal na bank są konsekwencje finansowe w przypadku zerwania przed okresem umowy.

(roobal) #4

Dokładnie. Ja np. w upc miałem umowę na cenę promocyjna i przy zerwaniu umowy wcześniej, musiałbym zwrócić różnicę między standardową ceną za kazdy miesiąc użytkownia Internetu.

(quantumrush) #5

A o jakiej kwocie mówimy i jaki długi okresie wypowiedzenia?

(roobal) #6

Ja miałem umowę na 24 miesiące. Cena była o 10 zł niższa, niż przy umowie na czas nieokreślony. To była tak zwana promocja. Umowę mogłem zerwać w dowolnej chwili bez kar umownych, jedynie musiałbym zwrócić różnicę za każdy miesiąc, jaki wykorzystałem, tj. jeśli korzystałem z neta 4 miesiące, to dopłacam 40 zł. Jeśli 10 miesiecy, to 100 zł. To nie była kara umowna, lecz tak zwany warunek promocji.

Jeśli w umówię masz zapisane kary umowne, to mogą to być setki zlotych, ale jak pisano wyżej, wszystko masz zapisane w u.owie i/lub regulaminie.

(Milagros5) #7

tego nie da się tak łatwo załatwić, oni się odpowiednio zabezpieczają.