Zerwanie umowy z Play

(pabru) #1

Witam. Sytuacja wygląda tak: mój dziadek dzisiaj zawarł dzisiaj bardzo niekorzystną umowę z Play - z nielimitowanymi smsami i pakietem internetu, lecz korzysta tylko z rozmów. Umowa ta jest na dwa lata i w zestawie był telefon. Dopiero teraz się o tym dowiedziałem i powiedziałem mu, że mógłby płacić kilka razy mniej mając prepaida i pakiet rozmów. Czy jest teraz jakaś możliwość zerwania lub odstąpienia od umowy? Naprawdę chciałbym mu pomóc

(lordjahu) #2

Masz na to kilka dni od dnia podpisania umowy - termin ten masz na umowie. Może wiązać się z tym kara umowna, ale nie sądzę. Najlepiej skorzystać z infolinii sieci i poinformować konsultanta a potem udać się do operatora.

(pikaczu) #3

Zawsze jest 14 dni

(pabru) #4

Z tego co czytałem, to nie jeśli zawarł umowę w salonie

(lordjahu) #5

"W przypadku sieci Play wysokość kary zostaje określona już podczas podpisywania umowy. Nie jest ona jednak nazwana karą, a ulgą, jaką sieć Play przypisuje klientowi na podstawie parametrów oferty. Ta będzie się różniła w zależności od tego, czy decydujemy się na ofertę z telefonem czy bez, a także od długości trwania umowy i wysokości abonamentu. Na szczęście jednak wysokość ulgi jest określana dla całego okresu trwania umowy, a decydując się na jej zerwanie np. po roku, zapłacimy tylko jej proporcjonalną część dla okresu pozostającego do wypełnienia warunków wcześniej wybranej oferty.

źródło: https://www.comperia.pl/telekomunikacja/14314-jaka-kara-za-zerwanie-umowy-abonenckiej-w-play.html"