Zerwany i podarty certyfikat COA Windows 7 Home


(Awiechoczek) #1

Witam

 

Stało się tak, iż dziecko zerwało certyfikat COA z obudowy komputera. Stało się tak gdyż podczas upałów certyfikat zaczął się samoczynnie odklejać i dziecko oderwało odklejający się COA.


(Veers) #2

Licencja mówi, że o legalności używanego sytemu mówi posiadanie co najmniej 2 z 3 rzeczy: dowód zakupu, oryginalny nośnik, certyfikat. Nic nie piszesz o dowodzie zakupu, ale skoro masz nośnik i certyfikat (nawet w strzępach - w końcu duplikatu i tak nie dostaniesz) - to wszystko jest ok.


(Awiechoczek) #3

Dziękuję za odpowiedź.

Mam też fakturę zakupu

 

 

 

Pozdrawiam

AdamW


(fiesta) #4

Na jakiej podstawie tak sądzisz ??

 

Do poczytania:

http://www.licencje-microsoft.pl/tag/coa/

 

Kolejne zaszłości z poprzednich  wersji  systemów:


(Veers) #5

 

Na podstawie doświadczeń z życia wziętych. Microsoft może sobie pisać - a producenci i tak wiedzą lepiej. Zresztą podobnie jest w przypadku nośników Recovery, które producent jest zobowiązany dostarczać wraz ze sprzętem. Zresztą ... to temat rzeka ....


(fiesta) #6

 

Niestety Twoje doświadczenia "życiowe"  są mało  miarodajnym wyznacznikiem w  kwestiach licencjonowania produktów MS ....


(Veers) #7

Fiesta - pisz sobie co chcesz, ale nie oceniaj pochopnie moich doświadczeń, bo nie masz o nich zielonego pojęcia. Nie raz występowałem o duplikat COA i efekt końcowy zawsze był taki sam i to nawet w sprawach karnych gdzie producenci tacy jak Toshiba oficjalnie informowali o braku możliwości wystawienia duplikatu certyfikatu. Jeśli masz lepsze doświadczenia (w sensie że ci się taka operacja udała) to chętnie wymienię się doświadczeniami w tym zakresie.


(Awiechoczek) #8

OK.

Dla świętego spokoju wystąpię do sprzedawcy o duplikat COA.

 

Pozdrawiam

AdamW


(MiL-) #9

Daj sobie spokój, za system zapłaciłeś, masz fakturę, po co ci jeszcze ta naklejka. Nikt nie wpadnie do ciebie do domu i nie wsadzi cię do więzienia.


(Samurai) #10

Po pierwsze kolega mógł poprosić o wydanie duplikatu COA bo miał do tego prawo, a po drugie jak by go otrzymał to może spał by spokojniej? Po prostu chciał niepotarganą COA dla świętego spokoju.