Zeskanowny tekst-jak zmienić kolor?

siemka miałem napisany tekst czarnym kolorem czcionką 5 i wziąłem go zeskanowałem ale nie moge go wydrukować bo on jest czarny a nie mam akurat czarnego tuszu w drukarce. czy da się jakoś zmienić kolor tego tekstu? ten tekst jest jak obrazek w formacie jpeg. czekam na pomoc.

z jakiej drukarki i skanera korzystasz ??, może w opcjach drukarki da się ustawić aby korzystał tylko z kolorowego pojemnika,

a najlepiej to jak byś użył opcji skanowania tekstu, ja mam coś takiego w HP PSC 1510, skanuje mi wszystko do pliku tekstowego, i potem normalnie można formatować treść np w word-zie.

W opcjach drukarki powinna być opcja drukowania w odcieniach szarości zamiast czarnego. Spróbuj wydrukować za pomocą tego tuszu co masz, drukarka sama zgłosi problem i zaproponuje wydruk kolorami, tak aby był czarny (no, ciemnoszary :smiley: ) - ja tak mam w swojej HP 5150.

Jeśli chcesz zmieniać kolor skanu, to tylko w programach graficznych. Jeśli chcesz zmienić kolor tego tekstu, to musisz go rozpoznać w programie typu OCR, np. Fine Reader, tylko skan musi być w rozdzielczości min. 300 dpi, i po zapisaniu do formatu tekstowego - hulaj dusza, zmieniasz kolory, wielkość czcionki i inne.

zaraz zobacze, mam hp 1310

Cudo jakieś chyba hę?

To nie drukarko-skaner ma taką możliwość a jakiś program do OCRu pewnie razem z nią był…

no lol, Venger co Ty mi sugerujesz?

, może dla Ciebie cudo, dla mnie zwykła opcja programu do obsługi drukarki instalowanego z dołączone płytki wraz z sterownikami.

i jest to zaraz obok przycisku skanuj obraz i dokładnie nazywa się “skanuj dokument”