Zestaw 2.0/2.1

Witam wszystkich zgromadzonych
Poszukuję zestawu głośników do pc w cenie 700-800zł
Długi czas posiadałem zestaw 2.1 Logitech x530 więc dużego porównania nie mam jeśli chodzi o inne zestawy.
Karta dźwiękowa to integra więc cudów też nie oczekuję ale zależy mi aby niskie tony były odczuwalne :slight_smile:
Słucham głownie hardstyle, electro, trap i rozmaite kawałki z podbitym niskim pasmem ( 30-50hz )
Logitechy spisywały się dosyć dobrze ale niestety z wiekiem zaczęły się psuć itp więc szukam zestawu 2.1 lub 2.0 który będzie jak najbardziej zbliżony do moich oczekiwań.
Pozdrawiam

Dołóż trochę grosza do Edifier S1000 DB i będzie zadowolony. Możesz podłączyć po optyku lub S/PDIF
i ominąć ograniczenia płyty głównej (o ile ma cyfrowe wyjście).

Przecież to Twoje trochę to jest budżet razy dwa.

Ja polecam w budżecie
Edifier R2600 (tylko one ani BT ani wejścia poza zwykłym analogiem nie mają)
MODECOM G-F-HF180-ECLIPSE180 jeśli w budżecie ale z BT i optyk

Trochę ponad budżet, ale poniżej 870zł, a nie 1500zł to
SWANS HIVI D1080MKII
lub Edifier R2730DB
Obydwa mają BT, złącza optyczne i koaksjalne.

Z podanych to te Edifiery myśle że bym wziął wydają się rozsądnym wyborem a BT takie niepotrzebne nawet :smiley:

Kup raczej w tej cenie monitory Alesis, w porównaniu z tymi wszystkimi badziewiami…
Nie ma porównania…
Alesis Elevate 5 mkII wyrwą cię z kapci.
Jeżeli jednak jesteś zboczeńcem któremu zależy na basie to podłącz pod komputer jakikolwiek subwoofer aktywny zamiast głośników.

Do daras28-82. Czy kiedykolwiek słuchałeś Edifiery bo są bardzo chwalone za jakość i ciepłe muzyczne brzmienie, sam mam Edifiery i jestem bardzo zadowolony.

Teraz idź gdzieś do sklepu i porównaj to badziewie z monitorami studyjnymi…

Tak, to dobry pomysł. Potem pochwal się bo sam jestem ciekaw.

Nie musisz, żadne badziewne głośniki “komputerowe” przeznaczone aby je Janusz Pioterowi kupił pod choinkę nie zagrają tak dobrze jak monitory.
Każdy kto ma za grosz słuchu stwierdzi to organoleptycznie.

Istnieje jeszcze gust człowieka, który każdy ma inny. Wysokiej czy niskiej klasy kolumny, każda seria gra inaczej. Toteż nawet gdyby te Alesis grały dla Ciebie o niebo lepiej to i tak może być inaczej w przypadku interesanta. Nie jest to w żadnym przypadku negacja do Twojej propozycji.

Prawda, jeden lubi dobrą jakość innemu wystarczy głośniczek BT mono albo głośnik wbudowany w telefon.
Nie każdy doceni różnicę jakości sprzętu “studyjnego” i zwykłego badziewia.

Człowieku, po pierwsze Edifiery z serii R to linia studio, mogą być używane jako monitory studyjne.

Po drugie Alesisy które podałeś to grają średnio :slight_smile: nawet słabiej od Edifierów R1600tIII za ok 400zł.

Jak już iść w monitory studyjne z prawdziwego zdarzenia to kali audio lp6 za 1500zł para lub Jbl 305p mkII, ale jak widzisz to już inna półka cenowa.

Hej,

W przypadku głośników i studyjnych monitorów osłuchowych trzeba pamiętać o najważniejszym - czyli o tym, w jakim celu stosuje się monitory i czym różnią się one od innych głośników (nawet aktywnych). Przede wszystkim chodzi o balans pasmowy - żadne częstotliwości w monitorach nie powinny być podbijane czy przycinane - mają bowiem jak najwierniej oddawać charakterystykę dźwięku. W głośnikach komercyjnych robione są podbicia tak, by dźwięk wydawał się lepszy, cieplejszy, głośniejszy…

Pozdrawiam,
Dimatheus

W ilu studiach byłeś?
Widziałeś tam Edifiery?

No ja nie widziałem. :slight_smile:

Jeżeli byś napisał, że Edifiery R Pro, można by się zgodzić. Ale głośniki z podbitą charakterystyką raczej ciężko wykorzystywać jako monitory. Już o braku złącza zbalansowanego nie wspominając, bo wyposażone są tylko w złącza RCA.