Zestaw dla babci :P Im taniej, tym lepiej

Witam,

Stanąłem przed trudnym zadaniem złożenia komputera dla mojej babci. Im mniej pieniędzy na to przeznaczę, tym lepiej. Na razie babcia jeździ na jakimś Pentiumie 100 Mhz (jest super :D) ale oczywiście warto byłoby znaleźć coś lepszego. Programy jakie mają chodzić:

Adobe Photoshop Elements, Outlook Express, Office XP, WindaXP, płynnie chodziły filmy DVD… Firefox… To chyba wszystko.

Czyli raczej mało nastawiony na gry, no ale nie obraziłbym się, gdyby była możliwość rozbudowy (czyli np. zintegrowana graficzna, dźwiękowa, sieciowa, ale sloty na grafikę). Wariantów jest wiele, dlatego mam problem. RAMu 512 MB chyba starczy. Myślę, że babcia w Unreal Tournament 2007 i podobne nie będzie grała (chociaż… ja nie wiem :D) dlatego nie ma co nastawiać się ani na super grafę, ani na jakiś specjalny O/C.

Na płytę typuję jakiegoś ASrocka - ale naprawdę nie wiem jakiego. Rankingi płyt są sprzed 3 lat i trudno mi ocenić - dlatego jestem otwarty na wszelkie propozycje. Poza tym wszędzie pisze się o jak najwyższych osiągach, o grafice, o O/C a mnie nie o to chodzi - ten zestaw jest praktycznie biurowy. Powinien być tani i niezawodny.

Aha, jakbyście jakiegoś taniego i dobrego (jak wino :wink: ) LCD mieli na oku - również jestem otwarty na propozycje.

Abit NF-M2S (zintegrowana muzyka i grafika 6100) 220 zł, lub NF-M2 nView 320 zł

Goodram/ PDP/ A-Data DDR2 512 Mb 667 Mhz 130-50 zł (do Fotoshopa przydało by się więcej)

Amacrox 350W 120 zł

Pionieer 111D 130 zł

Sempron AM2 3000+ 200 zł

Seagate 7200.10 8 Mb 80 GB 160 zł

jakaś buda 50-70 zł

Benq FP91GP 850 zł