Zestaw dla domu i zostało 100zł, na co dołożyć?

Konfiguracja:

Procesor AMD Phenom X2 550 /3.1GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/ 355zł

Płyta Gł. Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770/ 290zł

Pamięć Patriot 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 LLK AMD PGS 360zł

Dysk Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 195zł

Grafika PowerColor Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out 699zł

Napęd LG GH22LP20 SecurDisc LightScribe (black) 110zł

Obudowa Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza) 260zł

Zasilacz OCZ StealthXStream 500W 230zł

Monitor LG W2261VP-PF (2ms, DVI, HDMI, Full HD) 699zł

Razem: 3198zł

Pytania:

  1. Co mogę dorzucić (jeśli potrzeba) bo znajdę jeszcze z 50 - 80zł dodatkowo. Tak aby wyszło te 2280zł za sprzęt i 20zł na przesyłkę.

  2. Czy bardziej opłaca mi się wziąć mocniejszą dwurdzeniówkę, czy słabszą trzyrdzeniówkę? Głównie komputer jest albo do gry, albo do pracy przy office, jakimś programowaniu i może grafika z amatorskimi filmami. Jak jest z OC w tym modelu, bo widzę, że nie ma Black Edition.

  3. Co z płytą? Posłuży mi kilka lat? Bo na pewno za 2 lata trzeba będzie wymienić grafikę lub dokupić pamięć. I czy dobrze wspiera AMD?

  4. Pamięć myślę, że jest najlepsza w tym zestawie bo jest jeszcze 1600MHz ale nie będzie różnicy i 30zł mam do przodu.

  5. Grafika czyli największy problem, bo jest ich pełno, a która z nich utrzyma wymagające gierki i aplikacje dłużej niż 2 lata? Preferuję bardziej Sapphire lub Gainward, ale koledzy z tego forum chwalą PowerColora, co proponujecie?

  6. Zasilacz poradzi sobie bez charczenia?

  7. Czy obudowa zapewni dobre temperatury dla sprzętu w środku?

  8. Co sądzicie o monitorze? Bo polecał mi ktoś z DP Samsunga SyncMastera ale kosztował 100zł drożej a na to już nie znajdę funduszy.

Dodajcie też coś od siebie. Pozdróweczki.

tak, bez problemu posłuży kilka lat i obsłużźy nowsze procesory.

biorąc x2 w którym można odblokować 2rdzenie (ale nie zawsze)oszczędzasz 100zł które a po odblokowaniu nawet 300zł (ceny proc x4) ale ryzytko jest takie że może się nie dać odblokować tych rdzeni.

biorąśc x3 w którym można odblokować 4rdzeń dajesz 100 więcej i masz 3 rdzenie wrazie gdyby się nie dało odblokować,

Tego wyboru musisz dokonać sam, ja wybrałem x2 gdyż aż mało gier wykorezystuyje więcej niż 2rdzenie a do innej pracy x2 mi starcza. Nie próbowałem odblokować 2rdzeni jeszcze bo nie mam czasu nato zbytnio.

Obydwa są z serii black edition, więc bezproblemu się kręcą.

  1. a która z nich utrzyma wymagające gierki i aplikacje dłużej niż 2 lata? Preferuję bardziej Sapphire lub Gainward, ale koledzy z tego forum chwalą PowerColora, co proponujecie?

PowerColor jest naprawdę dobry, niczym się nkie rużni od zwykłych modeli 4870 innych firm poza logiem (as za markę się płaci).

Jeśli już chcesz innej firmy to dołóż do Spphire vaporX (droższy ale tu warto gdyż to chłodzenioe jest dobre, jednak uważam żew można się obyć bez tego)

monitor: W/g mnie Samsung jest lepszy, jak wspominałeś masz 100zł więc daj na monitor i bierz to co podałeś w 1 poście.

Powiedz mi w czym ten SyncMaster będzie lepszy, bo 1 cal mi nie robi różnicy a te 100zł mogłoby faktycznie pójść na Sapphire Vapor-X. Mam LG już dłuuugi czas i nawet 1 pixela uszkodzonego nie ma, a kolory aż tak dużej różnicy nie będą miały bo ten model LG jest świetny.

Co do grafiki, podaj mi jakiś konkretny model i zobaczę ile jest droższy.

jeśli chodzi o model vaporX to w cenie 612zł w agito.pl jest Radeon HD 4870, za model 4890 musisisz dać około 850zł http://www.ceneo.pl/2663557, choć osobiście propnuję brać model 4870 albo wstrzymać się z zakupem gdyż za miwsiąc wchodzą kartyy serii 5xxx z DirectX11 chyba że to nie ważne dla ciebie :slight_smile:

A co powiesz na takie cudo? http://www.esc.pl/ccc_more_info.php?fsb=13&path=17862 Cenowo samo się zmieszczę na luzie. Tylko czy na pewno warto zainwestować więcej w grafikę? Może procek, albo coś jeszcze innego?

Podobno testy będą w czwartek, a pod koniec tego miesiąca będzie można kupić, ja bym radził poczekać.

bardzo dobra karta, możesz brać jak chcesz już jednak ja propnuję wszztrzymać się kilka dni na testy modeli 5x i ich wejście na rynek (wtedy karty serii4x powinny stanieć), jeśli jednak nie chcesz czekać to bierz śmiało, ta karta jest bardzo dobra.

Powiedzcie mi co to za karty będą, jakie będą parametry, no i cena? Chyba, że sugerujecie abym poczekał na wyjście tamtych i spadek cen DDR5 i wtedy za 700zł kupię sobie coś 2048MB, 512bit :slight_smile:

Resztę zestawu mogę brać śmiało?

A komputer no ostatecznie mogę te 2 tygodnie zaczekać, chociaż na starym już mnie coś strzela. Jest siedmioletni sprzęt na Athlonie 2GHz, 512MB Ram i grafika 5200FX+

Radeon HD5850 $279-299

Radeon HD5870 $379-399

Radeon HD5870X2 $599

Ale nie są to oficjalne ceny, parametrów nie znam, wiem tylko tyle, że mają obsługiwać DirectX 11 i być w technologii 40 nm.

Tak.

Hmm zobaczę ile czasu wytrzymam ze starym PC, ale może faktycznie ze 200zł stanieją te DDR5, to kupię sobie dużo lepszą za tę sumę.

Czyli ostatecznie zestaw taki jak na samej górze, i czekam na obrót rynku kart graficznych.

Dzięki za pomoc, chyba że chcecie jeszcze coś dodać.

tak :slight_smile: