Zestaw dla pasjonata grafiki do ok 4000

Witam,
aktualny mój komputerek za chwile wyzionie ducha dosłownie :slight_smile: dlatego dojrzałem do kupienia nowego zestawu. Nie wiem czy będę kupował nową kartę graficzną no chyba że zostanę do tego zmuszony. (Coś mi skrzypi w komputerze aktualnym, więc jeśli przyczyna tego jest grafika to w tedy kupię jakiegoś geforca). Ze starego zestawu na chwile obecną zostaje Karta graficzna: Asus Geforce GTX 560Ti, Dysk HD Segate 500GB, SSD Kingston 120GB. Budżet ok 4000, im mniej tym lepiej. Będę go używał do tworzenia grafiki (Pakiet Adobe, Photoshop i spółka) półprofesjonalnie, oglądania multimediów i grania od czasu do czasu.

Moja propozycja zestawu:
Procesor: Intel Core i7-8700
Płyta Główna: MSI Z370 Tomahawk
Pamięć RAM: Goodram 16GB 2400 Irlidium
Karta Graficzna: Nie wiem czy będę kupował
Dysk Twardy: SSD: GoodRam Iridium Pro 240 GB
Chłodzenie proca: SilentiumPC Fera3 V2
Zasilacz: SilentiumPC 650W Supremo FM2 Gold
Obudowa: Regnum RG4 White
Napęd: Lite-ON DVD iHAS124(iHAS124-14)

Monitor planuje zmienić później.

Za pomoc z góry dziękuję
Łukasz

Zasilacz spokojnie starczy wersja 550W, nawet pod 1080 Ti

W co zamierzasz grać od czasu do czasu? Bo generalnie GTX 560 Ti mimo tego, że kiedyś był niezłą kartą to obecnie jest to już słabiak. W nowe tytuły ciężko będzie sensownie na tym zagrać.

Jaki masz monitor?

Zestaw jak rozumiem zamierzasz kupować na dniach?

Jeśli chodzi o gry to generalnie grywam w strzelanki. Na pewno chciałbym zagrać w nowego Tomb Raider, Hitmana, GTA5. Ale zdaje sobie sprawę że na moim GTX560Ti nie jest to możliwe, nawet jakbym próbował ją podkręcić. Wiem że potrzebuje nowej karty graficznej, zastanawiałem się o zakupie GTX1060/1070. ale przy obecnych cenach nie ma to sensu kupować teraz nowej karty. Zresztą monitor mam mały bo 17 calowy o rozdzielczości natywnej równej 1280x1024. Więc też muszę go zmienić. Z tym że budżet jest ograniczony, więc postanowiłem nie kupować teraz grafiki. Lepiej kupić lepsze komponenty a GPU później, szczególnie że muszę cała budę kupić.
Na dniach to może nie, bo jeszcze obecny zestaw uruchamia się, co prawda dzisiaj pięć razy wywalił ekran śmierci ale za szóstym się uruchomił, nie mniej jego dni są raczej policzone, więc rozglądam się bardziej intensywnie za nowym sprzętem. ale ceny po prostu oszalały. A tak ogólnie co sądzisz o tym zestawie?

No to skoro nie kupujesz na dniach to nie ma sensu rozważać teraz konkretnego zestawu, bo jak sam zauważyłeś ceny szaleją. Poza tym na początku przyszłego miesiąca powinny pojawić się tańsze płyty pod Coffee Lake, a skoro wybrałeś zablokowany model procesora to mogą Cię one zdecydowanie zainteresować. Najlepiej jak odświeżysz ten temat maksymalnie kilka dni przed kupnem, a nie kilka tygodni czy miesięcy.