Zestaw do 2-2.5k

Cześć,
Jak już w innym wątku pisałem, wypadłem z obiegu komputerów „domowych”. Jeden z komputerów ma już dosyć, co byście polecali dla zestawu 2000zł, maks 2500zł?
Wymagania:
– na komputerze się nie gra, ew. proste gry (starsze wersje Settlersów itd. zintegrowana grafika wystarczy, ale niech zasilacz ma zapas na obsłużenie w razie czego prostej karty graficznej w przyszłości)
– obróbka w miarę prostej grafiki 2D (ale mówię, w miarę prosto, chociaż niech będzie te 16GB RAM),
– komputer często służy do oglądania flilmów (ale to każdy uciągnie…),
– dysk SSD raczej 500GB-1TB (najlepiej już na płycie w formie karty),
– na wypadek żeby MB miała x4 sloty pamięci, więc pamięć na początek 2x8GB
– do wymiany wszystko, tj. pudło i zasilacz
– płyta musi mieć gniazdo Ethernet,
– monitor, klawiatura itd. wszystko już jest,
No i teraz nie wiem, iść w AMD czy Intel do takich celów? Gdzie teraz najlepiej kupować - Morele? Komputronik?
Dzięki z góry zapomoc.

Tak mi wyszło:

Bardzo dziękuję za pomoc! A podpowiedz, ma sens większy zasilacz na wypadek jakby wleciała k. graficzna, czy zostawić jak jest 450W?

Ja wymodziłem coś takiego:

Bardzo podobny zestaw do zestawu panicagaming ale wybrałem „większe” podzespoły:
-płyta główna ta sama ale w wersji ATX - więcej miejsca na wszystko
-obudowa również większa. Bardziej szczelna a przez to komputer powinien być cichszy, zasilacz na dole i w tunelu, 2 wentylatory, 2 filtry przeciwkurzowe (1 na magnesie), gniazda z przodu obudowy a nie z góry, 4 gniazda USB z przodu, stonowany wygląd, śledzie wykręcane a nie wyłamywane, miejsce na ewentualny napęd DVD/Blu-ray.
-RAM - ten procesor obsługuje pamięci 3200 MHz więc myślę że lepiej wykorzystać maksymalnie jego możliwości.
-zasilacz z minimalnie większą sprawnością, mocą oraz przede wszystkim pół modularny, co oznacza mniej kabli i większy porządek w obudowie.
-dysk mniejszy ale jeden z lepszych w swojej klasie. Ten WD Blue również będzie bardzo dobry.

450-500W bez problemu wystarczy na kartę klasy GF 2060/2060 Super/2070 (TDP 160-170W). Mam obecnie 2060 Super oraz zasilacz 450W i działa to bez zająknięcia.

Jeśli chcesz wydać trochę mniej to możesz wybrać

oraz

Nawet jak tam włożysz RTX 3060 to te 450W jest ok, możesz ewentualnie zmienić na coś z 500W lub ponad 500, ale to zależy jak mocna karta by tam miała siedzieć, jak RTX 4070Ti to tak z 600W :smiley:

@panicagaming jeszcze raz dziękuję za pomoc, dopiero miałem czas poskładać komputer. Jedynie co zmodyfikowałem w zestawie to obudowa, oraz dorzuciłem napęd DVD (tak, niektórzy jeszcze korzystają z takich archaizmów).

Komputer ostatnio składałem z 7 lat temu - o dziwo po 2-3h po pierwszym uruchomieniu wszystko działało łącznie z panelami przednimi itd. :wink:

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.