Zestaw do 9400 zł

Witam. Niedługo chce zmienić komputer i chciałem się was zapytać czy coś zmienić w tej konfiguracji… Cena jak w tytule do 9400 zł

Wydaje mi się że Intel jest bardziej opłacalny, a ten Ryzen się będzie piekielnie nudził z rtx 3060, dlatego wychodzi mi coś takiego Dyski SSD - Sklep, Opinie, Ceny w Morele.net

Troche słabo że Płyta główna jest bez bluetooth i bez WiFi… no i pamieć RAM jest nie wspierana na stronie producenta płyty głównej

Jak już wydajesz tyle kasy, to ni wbijaj się w jakieś Silentium. Tylko kup zasilacz normalny

Ten Zasilacz jest polecany przez wiele osób… jeśli już to jaki twoim zdaniem powinien być dobry?

Ja bym założył dysk SSD a nie HDD.

Zawsze z tym zestawem możesz pokombinować i zamienić 3070 na 3060 aby dodać pamięci RAM (i dysk HDD na magazyn danych).
Zamiany 5900X na 5800X w grach praktycznie nie poczujesz (praca w aplikacjach to co innego). Jeżeli jednak chciałbyś wzmocnić zestaw to spójrz na zestawy oparte o Intela 11700 (lepszy stosunek wydajność/cena - zwłaszcza w grach).

Zasilacz jest najważniejszym komponentem w składanej budzie. Bo po modyfikacjach/ procka, karty, płyty itd/ zostaje na lata. Przynajmniej coś takiego do tego zestawu:

pozmieniałem parę rzeczy jak mi radziliście i wyszło znacznie taniej jak zakładałem. Przesiadka z komputera który ma 13 lat i już z przestarzałymi podzespołami na pewno będzie bardzo odczuwalna Sklep komputerowy Morele.net