Zestaw do gier ~5500 zł (audio, fotel, monitor, wszystko) Pytania Wybory Rady

Witam mam zamiar kupić komputer z monitorem i całym sprzętem. Pisze ten temat ponieważ mam trochę pytań o sam zestaw jak i inne sprawy.
Tutaj daje link do zestawu i dołączam kilka pytań na które mam nadzieje ktoś będzie tak miły i mi odpowie dzięki czemu będę wiedział na czy stoję :http://www.morele.net/inventory/info/rLnKF9/
Głownie chodzi aby ktoś się ustosunkował co do moich wyborów poszczególnych rzeczy z tego zestawu i i podzielił się swoja opinia z argumentacją i dodaje kilka pytań na które chciałbym poznać odpowiedz:
1)Pytanie o Chłodzenie procesora czy to co jest “fabryczne” da sobie rade przy 10h używaniu komputera czy lepiej dokupić jakieś chłodzenie we własnym zakresie?
2)Czy nie lepiej dać 2x po 8 gb pamięci skoro są tylko 2 sloty czy 8 gb w zupełności wystarczy?
3)Czy ten gotowy zestaw komputerowy ma jakąkolwiek możliwość rozbudowy czy raczej słabo będzie w przyszłości coś w nim dodać?
4)Czy nie lepiej dać zasilacz tej samej firmy ale 600 W czy 500 W wystarczy?
5}Jeżeli ten zestaw jest spoko to jaki antywirus dla niego wybrać ,coś płatnego czy raczej jak będę miał wszystko oryginalne to darmowy antywirus w zupełności wystarczy?
6) I jeżeli ktoś ma jakieś rady czy cokolwiek innego co ma związek z moim wyborem to słucham uważnie.

ad. 1 Poradzi sobie, tyle, że dla cichofila może być głośny.
ad. 2 Pamięci dobrze (również dla gier), jakby działały w dual channel, czyli potrzeba dwóch modułów.
ad. 3 Zestaw jest w miarę okay złożony do gier online, jednak wolałbym sam coś sklecić. Mobo ma tylko dwa sloty na pamięć, co od razu utrudni jej rozbudowę w przyszłości. GTX1060 w wersji 3GB nie dość, że jest trochę wolniejsza od wersji 6GB, to mniej VRAM może stanowić w przyszłości problem. Nie napisano, jaki dysk jest zamontowany. Zasilacz wziąłbym inny. Słuchawki bym zmienił http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/ . Fotel w sumie też, na coś bardziej “przewiewnego”. System na wersję BOX. Dysk SSD zamieniłbym na lepszy. SP920 - 5 lat gwarancji, MLC.
ad. 4 Wystarczy. Polecam Vero od SPC.
ad. 5 Darmowy da radę. Najlepszym antywirusem jest rozsądek człowieka. Osobiście używam 360 total seciurity. Bardzo dobry jest też SecureAPlus.
ad. 6 Prawie nic nie napisałeś o przeznaczeniu. Jakie gry?

Dziękuje za rady, Dysk SSD zmieniony słuchawki to samo co do tego żeby nie kupować gotowca do 10 września mam czas na podjęcie decyzji (wypłata) na razie zostanę przy gotowcu.Może do 10 się podszkolę trochę to zmienię zdanie i wtedy będę myślał czy sam czegoś nie złożyć.
A jeżeli o przeznaczenie komputera to będzie to komputer do grania od najnowszych tytułów po starsze ale nie jest kupowany typowo pod jakąś/jakieś gierki czy gatunki.
Trochę pozmieniałem w koszyku zastanawiam się jeszcze nad zmianą fotelu. A i poczytałem o systemie i faktycznie też zmieniłem na wersje BOX. Także dalej czekam na cenne rady/odpowiedzi.

W takim razie złożyłbym zestaw z 1060 6GB.
Tu masz gotowca, jeżeli masz problemy ze złożeniem samemu.

w sprawdziłem tego gotowca ale raczej osiąga słabsze fps’y niż mój wybór ale nie o to chodzi może byłbyś tak miły i sam przygotował jakiś zestaw w takiej cenie który byłby lepszy niż mój wybór gotowca za 3100.

W tym zestawie wszystko jest okay. Tylko dysk nie wiem jaki wsadzili. Nie może osiągać mniej FPSów, gdyż ma szybszy procesor i grafikę.
Alternatywa:
AMD Ryzen 5 1600
MSI B350M Mortar
G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15
Pax M70
SilentiumPC Vero 600 W
Adata SP920 128GB (na ulubione gry i aplikacje oraz system)
Toshiba 1TB
Gainward GeForce GTX1060 6GB

Powinienem od razu zaznaczyć że,komputer pod procesor amd nie wchodzi w grę nawet nie pytaj o powód, po prostu chce komputer na procesorze od intela także prosił bym o taką propozycję.

A będę taki i zapytam, a co :wink: Twój wybór oczywiście, jednak ciekawi mnie czy powód racjonalny.
mobo
CPU
RAM lub RAM 2 (od razu 16GB, ponieważ, na płycie już nie ma więcej gniazd, więc rozbudowa z 8GB byłaby trudna finansowo)

Pax M70
SilentiumPC Vero 600 W
Adata SP920 128GB (na ulubione gry i aplikacje oraz system)
Toshiba 1TB
Gainward GeForce GTX1060 6GB

czy racjonalny to nie wiem chyba nie ale 2 kolegów wzięło zestawy na amd i nie są zadowoleni woleli by mieć teraz intela więc tak też robię. Doszły mnie słuchy że wychodzą nowe intele COFFIE LAKE jak się do tego ustosunkujesz czekać aż wyjdą na na nich budować zestaw czy raczej odpuścić?

Ryzen to inny lepszy procesor niż starsze wersje i na pewno bardziej przyszłościowy niż Intel w tej samej cenie, ponieważ oferuje więcej rdzeni.

Może w październiku zapowiedzą, kiedy będzie premiera. Jeżeli masz czas, to czekaj.

no nic po licznych debatach i ogólnie czytaniu wyszło na to że będę robił własny zestaw który jutro tutaj przedstawie aby uzyskać ocena jak i opinie AMD ominę oczywiście tak jak nowe procesory COFFIE LAKE.

http://www.morele.net/inventory/info/YfSWSv/ . Tak by wyglądało to co mi się udało uskubać teraz czekam na wasze oceny jak i opinie Które będą poparte dużą liczbą argumentów :].

Może być, lecz przynajmniej zasilacz i SSD wymieniłbym na sugerowane wyżej.

Dużo osób poleca mi zasilacz vero także chyba się na niego zdecyduję dysk ssd również rozważam.

https://www.morele.net/monitor-lg-27mp59g-p-1229108/ . zasilacz wymieniony dysk ssd zostawię a teraz pytanko czy ten monitor nie jest czasem dużo lepszy od dodanej w koszyku iiyamy? matryca ips + dużo więcej różnych technologi w niej zainstalowane co powiecie?