Zestaw do gier - do 700zł

Witam!

Chciałbym zmodernizować komputer. Mogę prosić o przykładowe zestawy? Komputer ma być do gier, a cena wszystkiego do 700zł.

Posiadaj już kartę graficzną - GeForce 9600GT 512MB Gainward

Mam też dysk twardy 120GB ATA

Potrzebne mi są:

  • zasilacz

  • płyta główna

  • procesor

  • RAM

Pozdrawiam i proszę o propozycje!

Procesor AMD Athlon II X3 445 [jeśli trafi się dobry model to odblokujesz 4 rdzeń i L3]

Pamięć RAM DDR3 Goodram 4GB PC1333 CL9 Dual 2x2GB

Płyta główna Asus M4N68T-M LE V2

Zasilacz XFX Core 450W 135mm 80+ SLI PSU

Fajny zestaw, tylko ten Athlon II X3 - zbyt długo chyba na nim nie podziałam, a po za tym nie mam co liczyć na odblokowanie rdzenia lub L3 - bałbym się coś takiego robić, a po za tym ciężko trafić na model z nieuszkodzonym 4 rdzeniem.

Wystarczy mi na razie 2GB RAMu - gdyby było za mało to nie problem dokupić.

Mogę liczyć na jeszcze jakieś propozycje?

Czemu miałbyś “zbyt długo na nim nie podziałać”?

Za 700 zl nie zlozysz PC do gier, tym bardziej z 120 GB ATA i GF9600.

W sumie racja, ale na 9600 w coś by jeszcze pograł spokojnie. Ew. później dokupić kartę i dysk.

Dlatego, ze Athlony II nie mają pamięci L3, a w innym wątku wiele osób pisało, że bez niej będzie słabo w grach.

Dysku niestety nie mogę zmienić, bo na to nie starczy funduszy.

A może warto trochę poczekać na nowe procesory AMD? Wiadomo kiedy takowe będą?

Nikt nie wypuszcza nowości lada dzień bo trzeba przecież zarobić na starym :P.

Za 700zł kup sobie konsole i masz spokój. Wkładasz i grasz, ale jeżeli chcesz grać w wieśka to dozbieraj jeszcze trochę pieniędzy.

Z tego co slyszalem to Wiedzmin jest dosc niezopymalizowana gra, dozbieraj chociaz 400 zl jeszcze bo z tym dyskiem to nie wazne jakiego proca wsadzisz, ram i grafike to i tak bedziesz mial waskie gardlo w postaci dysku i malego transferu…

Konsole już mam - xbox360 - chce ją sprzedać i wtedy dopiero bede mógł ewentualnie wydać 700zl. Nic więcej nie mogę przeznaczyć na upgrade komputera. Nie lubię grać na konsolach:)

Z tym dyskiem ATA na prawdę jest aż tak źle?

Właśnie chciałem bardzo pograć w Wiedźmina…

Za 700zł nic lepszego nie dostaniesz… No sory ale za 250zł nie kupisz procka pokroju i5 2500k…

Ten trójrdzeniowiec który podałem ma szanse na odblokowania ok 50% czyli w pomyślnym przebiegu operacji uzyskujesz Phenoma z L3 (nawet jeśli L3 się nie odblokuje to nie jest źle, AŻ tak bardzo nie wpływa na wydajność gier poza tym nie masz jakieś super wypasionej karty żeby procek ją ograniczał).

Co do HDD to pobierz HD Tune i sprawdź transfery. Dużo RAM przyda się aby gra nie korzystała cały czas z dysku i nie “mieliła”.

Pozdrawiam

To do Wiedźmina 2 co najmniej Athlon II X3, ta gra lubi więcej niż dwa rdzenie. Na pewno lepsza opcja niż Phenom II X2 (no chyba, że się odblokuje, ale gwarancji nie dostaniesz jeśli nie kupisz selekta). Era dwóch rdzeni dobiega końca. SzoteK podał dobre podzespoły w tej cenie, jeśli chcesz lepszy procesor to dozbieraj do Phenoma II X4 (~370zł). Możesz tymczasowo wziąć właśnie jedną kostkę 2GB RAM, wtedy dużo pieniędzy nie braknie. W przyszłości druga kostka + karta graficzna + ewentualnie dysk.

Jeszcze jest inna opcja, weź teraz Athlona II X3, za to dołóż do płyty głównej MSI 870 C45 (np. w proline.pl 209zł). Po aktualizacji BIOSu będzie obsługiwać nowe procesory AMD (pod AM3+), więc w przyszłości będziesz mógł wymienić CPU na zdecydowanie nowszy i wydajniejszy.

Na dysku ATA, jeszcze takim starym bedziesz mial tranfer rzedu 30 MB/s a na nowym dysku SATA masz transfery rzedu 130 MB/s roznica?

Dodane 30.05.2011 (Pn) 17:50

image_id: 3879 o takim wyniku mozesz zapomniec

Tylko, że to mi nic nie mówi. Sam nie zaobserwowałem problemów z graniem na tym dysku. GTA 4 działało całkiem dobrze na moim sprzęcie (na minimalnych), a mam Pentium 4 3GHz

Dodane 30.05.2011 (Pn) 18:57

A co myślicie o:

Athlon II X4 640

Fortron FSP350-60HLC 350W ( w tym wątku (jaki-zasilacz-tego-zestawu-t448253.html) Tobi pisze, że taki wystarczy)

Płyta główna Asus M4N68T-M LE V2

2GB RAM GoodRAM 9CL

bedzie wporzadku

Ciągle jednak trochę martwię się tym brakiem L3 w Athlonach. Znacie link do jakiegoś testu typu Athlon II X4 vs Phenom II X4? Znalazłem jeden i wielkiej różnicy nie było, ale chciałem się jeszcze upewnić.

Jak taki sprzęt wyszedłbym po starciu z Wiedźminem 2?

Mam kompa jak w podpisie i jak do tej pory wszystko co chce działa na full detalach bez ścinek

Właśnie znalazłem informację, że w czerwcu odbędzie się premiera nowych procesorów AMD. Poczekam do tego czasu, bo pewnie ceny starszych spadną i może wyhaczę Phenoma II X4 jakiegoś.

Dodane 30.05.2011 (Pn) 20:23

A co myślicie o moim GeForce 9600GT? Ciągle wydawało mi się, że to dosyć potężna karta, a okazuje się, że chyba nie bardzo. Uciągnie obecne gry (np. Wiedźmin 2) na wysokich ustawieniach?

Tu masz fajny artykuł:

http://nvision.pl/Ile-rdzeni-procesora- … ils-1.html

Poprzeglądaj. Tylko weź poprawkę, że Athlony były niżej taktowane w porównaniu do Phenomów (różnica 300MHz). No i ogólnie test jest sprzed kilku miesięcy, teraz więcej gier korzysta z trzech czy czterech rdzeni.

W kwestii płyty głównej, dołóż do MSI 870 C45, w przyszłości nie będziesz musiał jej zmieniać…

igrek , jaka rozdzielczość? :wink:

1280x1024