Zestaw do gier razem z monitorem (wszystko może być używane)

Kolego jak temat wciąż żywy to polecam takiego mixa.
Kupujesz to:


Kupujesz i5 2400.
Kupujesz 4GB RAM używane na olx albo alledrogo za 60 zł(trzeba będzie sprawdzić co w kompie siedzi).
Do tego Gtx 750ti lub Rx 460 4GB i ogień w te gry.

Nie mam nic do składaków z Allegro, ale gratuluję Koleżance spalenia chałupy :slight_smile:

a. Nie wiadomo jaka mocy zasilacza, nowy/ używany
(patrząc na kurz widoczny na zdjęciu obudowy od tyłu na Allegro, to nikt nie rozkręcał i nie czysćił/ nie sprawdził kondensatorków nawet)
b. i5 są dosć prądożerne, 95
c. rx 460 umie skoczyć 160-180

O drobnostkach nie wspominam:
Ryzyko: RX 460 szły w koparki Bitcoina etc, a starszych/słabszych np.1030 nikt nie brał do tego- wymagało to 4 GB pamięci
Ryzyko: Co z Dyskiem, jaki stan, kiedy padnie nie wiadomo, jakie transfery, zużycie?.
Retoryka: Po co mu licencja win 7, jak ma własną

De facto kolega ma kupić zestaw wywalić procesor, prawdopodobnie zasilacz wymienić, możliwe, ze dysk, i wtedy pomyśli o karcie.
300 zł za płytę główną, 2x2 GB Ram i obudowę, to za drogo. to dostanie za 200 zł lekko, za 150 ma nowe, choć nie markowe dysk i zasilacz z gwarancją 2 lata. 50 różnicy, super pomysł:slight_smile:

Widzę, że merytoryki brakuje, ale chęci zabłyśnięcia nie.
O jakim składaku Ty mówisz?! Od kiedy Esprimo P510 to składak? O jakim wyciaganiu systemu z laptopa opowiadasz lub dysku?! Gdzie ma później laptopa sprzedać? Do serwisu za 50-100 zł? Jak laptop jest sprawny i nie ma dużo więcej jak 10 lat to zależnie od specyfikacji dostanie za całego conajmniej 300 zł.
Zasilacz? Ok będzie słaby (kojarzę ten model kompa z roboty, ale nie wiedziałem, że u mnie standardowo zmieniali z 280W), koszt nowe SilentiumPC 450W z 80+ to 130 zł.