Zestaw do gier razem z monitorem (wszystko może być używane)

Proszę o podanie ciekawych propozycji na zestaw do gier a dokładniej:

-Lol na najwyższych
-fortnite na średnich

Koszt do 800 razem z monitorem wszystko może być używane!

To kolega dal wymagania:) Ok lecimy: - klawiatura supermarket 30 zl - myszka 20 zl - NOWY hdd 50-70 zl - monitor 200 zl - obudowa + zasilacz 70-100. 400 zl plyta+procek+ram+grafika? W tej cenie moze dostaniesz jakiegos pzerobionego xenona i pseudo grafe z serii 7000 :slight_smile: kilka dni temu ktos pytal o modernizacje komputera, mozesz z tamtego skozystac, ale i tak musisz ze 200 zl min dodac, inaczej daj ogloszenie w prasie parafialnej, ze komputer do muzeum przyjmiesz:p

Zgodzę się z marcin 20000, że za 800 zł z monitorem do Fortinite, to nic się sensownego nie uskłada, skoro w minimalnych zalecają i3 4 generacji.
Czy jakieś części masz ze starego kompa, czy w ogóle masz jakiegoś starego kompa?
Chyba że takie pudło:


ale do tego wymiana zasilacza, bo nie wiadomo co to za szrot i dokupienie w miarę dobrej karty graficznej gtx650/HD7770(około 150-200 zł) do tego używany monitor 22 cale mysz i klawiatura.

No akurat brak starego komputera bo przesiadam się z laptopa, to jak ciężko będzie to narazie bym się skupił na tym żeby z lola wycisnąć najwiecej jak tyłków się da fpsow a fortnite już walić najwyżej kiedyś porobie upgrade, widziałem intela i5 2400/2500/2300 na różnych aukcjach za 150 może by to i do tego jakaś płyta główna używana za powiedzmy 100/150 żeby pasował do procka i kartę graficzna za 200, zostaje obudowa i zasilacz myśle ze oba dam radę do 200 kupić nowe nawet chyba i zostaje hdd/ssd powie ktoś może czy musza być oba czy wystarczy jeden z nich bo nie bardzo się orientuje w tym akurat i czy dało radę lola w 80 stałych fpsach uciągnąć? Dzięki za odpowiedzi no ogólnie potrzebuje wszystko poza myszka;v

Oszust:) Masz juz dysk i licencje windowsa (oem mozna przeniesc) a to upraszcza nieco temat. Mozesz teoretycznie brac bebechy bez dysku i jak zostanie, to tanie ssd 120 gb. Druga opcja to pchnac lapka na allegeo za jakies grosz.

Tylko ze kod do windowsa mi się zamazał a był pod laptopem na takiej naklejce i się zatarła cała wiec chyba nie da rady a dysku nie mam bo chce sprzedać cały laptop w całości bo będzie drożej chyba niż na części

SiW albo Jelly Belly pozwolą Ci odzyskać kod do windowsa (o ile klucz nie siedzi w uefi, to masz już kopię systemu dla siebie, ale jak stary to może nie- musiałbyś zgrać dane na pendriva i zobaczyć, czy sam odczyta, czy każde podawać przy instalacji).Laptopa na części nie sprzedajesz, ale dysk wielkiej różnicy nie zrobi - i tak byś potrzebował “magazynu” do SSD. Zysk taki, że możesz sparwdzić dysk w jakim jest stanie, a nie ufasz spzredawcy z Allegro.

No spróbuje te dwa sposoby czy da się odzyskac a jak nie to nie wiem jakoś już z windowsem dam radę tylko reszta części i tak potrzebna

Podaje Ci tu propozycje, podzespołów nie linkuje, za dużo szukania, może uda się np. 2-3 kupc u kogos i wtedy na transporcie mniej zejdzie… jakbys kupił u kogoś z miasta, to byś nawet osobiście odebrał i też zysk :wink:

Intel Core i5-3470 @ 3.20GHz / i5-3330 + Compare do 200 zł - poziom mniej-więcej ryzen 2200
Płyta dowolna 100 zł na 1155
Obudowa dowolna, żeby pasowała do 50 zł
zasilacz NOWY minimum 400+ lepiej 450-500 w ok 60 zł (możesz brać używany, ale osobiście wolę nowy choćby no name, w używce nie sprawdzisz w środku jak kondensatorki np.)
Dysk SSD 100 gb = 100 zł
Monitor 200 zł
Ramy mi 4, lepiej 8 gb 50 zł

250 zł zostaje na kartę- jaką nie podpowiem Ci, niestety nie znam sie która używana będzie dobra i w miarę bezpieczna….

Dzięki za dobra propozycje, myśle ze skorzystam a jeszcze jedno pytanie co sądzicie o na przykład takich zestawach gdzie już są poskładane? Daje załącznik


A ktoś inny ma może jakieś pojęcie o grafikach? Do 200 max 250 złotych żeby Było dobrze

I do tego zasilacz+obudowa jakiś hdd do 50/100 złotych monitor klawiatura i właśnie grafika czy bardziej się opłaca osobno kupić coś tak takiego


A do tego płyta jakaś i reszta

Zestawy, z zasady odradzam. Wiele osób podkręca procesory, ale ja bym raczej nie bawił się w zakup podkręcanego.

Nie jest zły, nie sprawdzałem wszystkich możliwości, a tej Twój i5 2500 jest ~~= i5 3470, to dość orientacyjne dane, ale dają porównanie. Jesteś w zasadzie skazany na i5 używaną, lepiej żeby miała nieco więcej punkcików niż mniej, wiadomo, ale któraś z i5 jest dobrym wyborem, na 100% lepszym odG4/5xxx/Athlona na ZEN czy czegos podobnego (no chyba, że planujesz w ciągu najbliższych 2 lat modernizację, wtedy nowe podstawki, pamięci etc, ale i5 spokojnie 2-3 lata da pograć i popracować)

A coś takiego? Co o tym myślisz cena może być? Jest razem z coolerem i pasta i dałby radę żeby grać w tego lola? No planuje modernizacje raczej taka stopniowa ze na przykład co 3/4 miesiące bym wymieniał cześć jakaś na lepsza a stara sprzedawał, ale procka raczej nie będę zmieniał tego jeszcze nie wiem tak szczerze, ale co o tym myślisz?


Nie znam się za bardzo dlatego tak dużo pytam, miałem laptopa wiec nie musiałem się w takie rzeczy bawić i teraz niezbyt ogarniam wiec wole pytać żeby się nie naciąć

Bo nie wiem tez bo na procku napisane ze 3.10 GHz a opis jakieś 3.40 GHz turbo, to znaczy ze jest podkręcany czy jak?

Nie, 3.10 to standardowy chód, 3.40 to bieg, tak per analogia dla człowieka:)

lepiej zobacz tą aukcje, dowiedz się czy wiatraczek w cenie i czy by nie mieli i pasy


Może być cena podobna a i generacja wyżej i +10%

Ewentualnie do tego https://allegro.pl/intel-core-i5-3470-4x3-2-ghz-cooler-i7630661980.html
lub ten
https://allegro.pl/procesor-intel-core-i5-3470-3-2ghz-box-i7545154761.html

Tu masz listę https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-procesory-257222?string=intel%20core%20i5%203470&order=p&bmatch=baseline-ele-1-1-0725

i5 3470to realnie max co wyciągniesz do 200 zł , nie wchodz w i5 2xxx, to jeszcze bardziej archaiczna generacja. Gdyby, po grafice zostało z 50 zł, to można by pomyśleć o i5 4xxx, ale na razie poluj na i5 3470 :slight_smile:

PS. Jeżeli do wieczora nikt bardziej kompetentny nie podpowie z grafika, to wrzucę co jest na Alegro w benchmarka i coś postaram się doradzić.

No dobra będę szukał i5 3xxx teraz jedynie ze zostanie trochę potem, a to jak kosztuje te 190 za 3470 to nie jest możliwe ze będzie coś uszkodzone czy to normalna cena bo w cenach tez się nie orientuje w 100%

Jest to niska cena, ale realna, ot ktoś chce się pozbyć martwej platformy (ma blaszaka w piwnicy a chce miejsce, rozbudowa się nie opłaca zaś- de facto nie jest możliwa, ale Ty jej nie planujesz przecie…).

Ryzyko uszkodzenia przez pocztę/w momencie zakupu jest zawsze, zwykle kilka dni gwarancji jest na rozruch- to musisz też dopytać, czy dają. Z drugiej strony, tu Cię pocieszę, procesor zwykle jest ostatnią rzeczą, która pada. Bardziej bałbym się kilkuletniej grafiki lub dysku :wink:

ED jest jeszcze druga opcja, jeżeli nie chcesz się bawić, napisz do faceta i zapytaj jakie to to ma zasilacz i czy wejdzie pełnowymiarowa karta, wtedy zbywasz cały laptop i może w 900 się zamkniesz https://allegro.pl/hp-6300-i5-3470-4-250-dvd-w7p-legalny-gw12-fv-23-i7495900494.html lub napisz do tego faceta, https://allegro.pl/hp-compaq-elite-8300-sff-i5-3570-3-4ghz-4gb-gwaran-i7611080785.html i zapytaj ile slotów ma ta płyta fłówna na ram i czy ma 1x4 czy 2x2 oraz czy karta graficzna zwykła, czy low profile - jakby ten 2 pasował to bys miał płyte, obudowę i procek od jednego, a widze, że składać sam nie chcesz chyba

ED 3. https://www.videocardbenchmark.net/compare/Radeon-R9-270-R7-370-vs-Radeon-RX-460-vs-GeForce-GTX-760/2766vs3557vs2561

te są w aukcjach, do 250 najlepsze opcje, napisz do spzredawców, czy i za ile daliby Kup Teraz

alternatywą sa z Kup Teraz wiekowe 7850 lub prawie nowy gt 1030 (wtedy masz z i5 3xxx poskładanego Ryzena 2200G w sumie).

Poszukaj jeszcze na OLX i innych, ale nie sądzę żebyś coś lepszego upolował, ewentualnie… jeżeli by odrobinę brakowało to zrezygnować mozęsz z i5 3470 na jakies niższy 3xxx na rzecz karty.Gdybyś chciał bardzoz ejść z kosztów procesora, to są przerobione 4 rdzeniowe Xenony, ale to już extremalne rozwiązanie;/

Pzredstawiłem Ci dużo opcji, coś z tego w sumie na 100% wybierzesz i powinno być w miarę rozsądnie, najlepiej zmarmuj swój wieczór pododawaj do koszyczka na Allegro, pobaw się z kartką i wrzuć wnioski, ktoś Ci podpowie - ja już chyba nieco zbytnio się zaangażowałem i, jak coś potem Ci się niespodoba, to będzie na mnie :wink:

DObra to rozumiem wszystko jak narazie z częściami, jedno ostatnie pytanie mam, a mianowicie pobrałem program i odzyskałem ten klucz do windowsa powiem Że jak narazie był tylko na jednym komputerze użyty, da się jakoś przenieść go na drugi czy będę musiał kupić nowego windowsa czy jak to by wygladalo?

Nie, zazwyczaj nie musisz kupować drugiego (mimo, że licencja może pisać o “przypisaniu do urządzenia”), robisz format dysku i masz “wolny slot na licencjowanego windowsa”.
W starszych wersjach, jak Microsoft Cię pogoni, to powołujesz się na wyroki i prawo UE
https://forumprawne.org/prawo-autorskie/740157-windows-7-oem.html

Obecnie Microsoft pozwala już na przenosiny, https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/all/przeniesienie-licencji-oem-aktualizacja-z-w7-oem/3c3715a0-11cc-4847-acb2-84e25b0c2099

Dwie uwagi: upewnij się, że Twoja płyta w laptopie nie ma klucza w UEFI (nowy właściciel może wyciągnąć) / zaznacz w aukcji, że NIE sprzedajesz licencji (pomimo pozostawienia np. naklejki) i zostaw sobie paragon/fakturę za starego Windowsa :wink:

Powodzenia z kompletowaniem, kiedy sobie dograsz jakoś te układanki pochwal się na co się zdecydowałeś (nim kupisz kartę wrzuć w te benchmarki, dużo na Allegro to ostatni złom, :stuck_out_tongue: ).

Dobra w sensie narazie głównie takie rozeznanie robiłem i trochę minie zanim cen kompletował ale dzięki za wszystko wielkie;D