Zestaw do max do 6tys


(Dercan) #1

Witam, przymierzam się do złożenia stacjonarki pod gry/streamowanie/2 monitory. Jednocześnie zależy mi na niedużych rozmiarach nowego PCta, podzespołach intela/nvidii, możliwości OC oraz ewentualnej rozbudowy zestawu w przyszłości.

Złożyłem na morele.net coś takiego: https://www.morele.net/inventory/info/b0870fd2/

Powiedzcie - wszystko będzie współgrać? Może przemyśleć zakup mocniejszego zasilacza? A może polecicie jakieś tańsze alternatywy? Z góry dzięki za pomoc. :slight_smile:


(LORDEK) #2

Nie będzie grać. Zmień platformę na 1151 Coffe Lake.

Niepotrzebnie brałeś dwa wentylatory. Obudowa ma już jeden wbudowany, a wolne jest jeszcze tylko jedno miejsce. Zasilacz owszem, lepiej mocniejszy.


(Dercan) #3

Wziąłem 2 wentylatory, ponieważ trafiłem na opinie, że ten jeden dołączony do obudowy jest beznadziejny. A co do reszty sugestii to wielkie dzięki! Podoba mi się to co zaproponowałeś :smiley:


(Dercan) #4

Tak się przyglądałem jeszcze tej twojej wersji PCta i zastanawiam się czy nie wziąć tej płyty: https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z370m-gaming-pro-ac-978602/ jest minimalnie tańsza, ma SLI i kartę sieciową z WiFi

czyli zestaw wyglądałby tak:


(LORDEK) #5

SLI raczej nie wykorzystasz w tej obudowie:

Ale ogólnie tę drugą też możesz brać.


(WODZU) #6

W sieci już wielokrotnie udowadniano, że SLI nie jest opłacalne (duże zużycie energii, hałas, niewiele gier dobrze z tym współpracuje). Lepiej zainwestować w pojedynczą, mocną kartę graficzną.


(LORDEK) #7

I w obudowę, do której uda Ci się to włożyć. Ale prawda, SLI czy CF to trochu taki badziew do gier jest. microshuttering to norma, wzrost wydajności o 50% jest wysoką wartością, a żre to prądu co niemiara.