Zestaw do oceny, komentowania

(E645479) #1

Komp ma być do gier na lata.

(Chojinka) #2

zmień:

płytę główna na ASROCK P67 PRO3 albo ASROCK P67 PRO3 SE

ram na GOODRAM 4 GB / 1600 (2x 2 GB), CL11 albo 2x4gb

koniecznie jakieś chłodzenie np: Thermalright HR-02 - Macho Rev. 2 za 170zł.

http://sklep.hard-pc.pl/p5500,chlodzeni ... rev-2.html

(Boshi) #3

Raczej płyta pierwsza, SE to okrojona wersja. Reszta może być.

(E645479) #4

Czemu radzicie wymianę płyty? Trochę to przewyższa mój budżet :confused:

(Chojinka) #5

do tej MSI dobrze jest wsadzić i5-2400. lepszy procek który będziesz kręcił musi mieć solidną płytę.

(djosdanielos) #6

dla tego że ASROCK P67 PRO3 jest dobra do OC i stosunkowo niedroga jak na swoje możliwości a twój procesor świetnie się nadaje do OC

niestety chłodzenie Thermalright HR-02 - Macho nie zmieści się do brutusa może być SilentiumPC Fortis ale jeśli nie interesuje cię OC to nie jest konieczne i wystarczy boxowe jak i ta płyta którą podałeś w zestawie

(DebeściK_2012) #7

Jak to ma być do Brutusa, to faktycznie o HR-02 można zapomnieć. Lepiej tutaj wziąć wspomnianego Fortisa, Freezera 13 lub Grand Kama Cross :wink:

(E645479) #8

Nie mam zamiaru podkrecać, ale zależy mi na Ghz, dlatego ten proc. Dlatego odpuszcze sobie chłodzenie.

(sla17) #9

Skoro zestaw ma być na kilka lat, to chyba lepiej teraz dopłacić tą stówę do lepszej płyty i w przyszłości przedłużyć żywot zestawu kręcąc CPU, czyż nie :wink:?

Tylko że pod P67 PRO3 B3 nie podepniesz tak łatwo panelu USB 3.0 na front :stuck_out_tongue:

(E645479) #10

OK, wybrałem to chłodzenie, bo ma wymiary podobne do Fortisa i jest kompatybilna z LGA1155, a nie jak Fortis. Sporo nadszarpnę budżet, ale oceniajcie:

Będą mi składać na techplanet.pl więc niech oni się martwią ;p

(sla17) #11

Nie będą się martwić, bo jest też wtyk na USB 2.0, tylko że nie wykorzystasz możliwości USB 3.0 :stuck_out_tongue:

Jak już się szarpiesz na taki zestaw, to dołóż do Macho HR-02 i wtedy będzie zacny zestaw :