Zestaw do oceny - ok. 5000 zł - grafika 3d

Cześć, składam zestaw do pracy 3d (cad, projektowanie 3d), ale fajnie jakby był uniwersalny i dawał radę od czasu do czasu z grami. Proszę o opinię, cena ok. 5000zł za komputer (bez monitora, bez windowsa). Jeśli chcę wifi to trzeba dołożyć kartę sieciową czy inną płytę główną? Zasilacz i chłodzenie pewnie można tańsze, ale na nich raczej bym nie chciał oszczędzać.

  • karta graficzna: PNY quadro p1000 - ok. 1600zł
  • procesor: i7-8700 - ok. 1500zł
  • ram: kingston 16gb 2666 MhZ cl19 - ok. 400zł
  • płyta główna: Asus Prime b360m-d - ok. 350zł
  • zasilacz: Corsair RM550Wx - ok. 350zł
  • Dysk: SSD Goodram 1tb 2.5 sata cx400 - ok. 480zł
  • Obudowa: Fractal Focus G mini - ok. 200zł
  • Chłodzenie procesora: Thermalright HR-02 - Macho Rev. B - ok. 200zł

PNY quadro p1000 to jest słaba karta za 2000 masz p2000
quadro nie nadaje sie do gier - te w miarę nowsze będziesz miał 30 klatek z karta za tyle pieniędzy.
To są karty do obróbki graficznej a nie do grania
Jeżeli chcesz kupić uniwersalny z takimi parametrami to min 10000 zł
Nie wie dlaczego uparłeś się na quadro ?

jedna uwaga: raczej nie pracujesz na projektach w chmurze, patrząc na pojemność, dorzuć drugi dysk do raida lub zwykłe hdd na kopie po skończonym dniu pracy. Nie mówię na 100% że apdnie, ale te kilka % na felerną sztuke jest - padnięte ssdki mielismy na forum, (…odzyskac potem cokolwiek…impossible :wink: )

Zawsze może zostać przy Quadro 1000 i dorzucić 2 kartę w stylu 570 :wink: Nie wiem jednak, czy faktycznie quadro przy obróbce grafiki bije te konsumenckie o te 300% :wink: Jak różnica mała, to uniwersalną.

1 polubienie

Praktycznie każdą NVIDIA nożna przerobić na Quadro przez zmianę identyfikatora (one bazuja na normalnych kartach)
Cat 3D ma małe wymaganie, chyba że używasz jakiego programu 3D z symulacją. Ja bym zrezygnował z tej quadro

1 polubienie

W CAD sprawdzi się świetnie, w typowym 3D (3DS max, blender) będzie już zdecydowanie gorzej, a o renderingu na gpgpu możesz zapomnieć, będzie trwał wieki.

ram: kingston 16gb 2666 MhZ cl19 - ok. 400zł

Mało, na początek spróbuj 2x16GB, w przyszłości jeżeli będziesz potrzebował więcej możesz dołożyć.

procesor: i7-8700 - ok. 1500zł

Jeżeli głównie modelowanie i CAD, to sprawdzi się dobrze, jeżeli będzie rendering, to AMD 2700X wypada lepiej, a cena chyba niższa.

I płytę weź z 4 slotami RAM, dwa sloty to jest tragedia, poważnie ogranicza możliwości rozbudowy.

1 polubienie

Poczytałem chwilę o przerabianiu z GeForce na Quadro, ale dla mnie to trochę skomplikowane. Jeśli warto przerabiać, to na jaką kartę byś się zdecydował przy moim budżecie?
Słyszałem, że programy wykorzystujące 3D i obliczenia MES 3D (np. Autodesk Robot) szybko chodzą z Quadro w porównaniu z innymi kartami.
Renderingu nie będę używał, ale zależy mi na płynnym działaniu programów 3D typu REVIT.
Gry to naprawdę okazjonalnie, chciałem w końcu odpalić np. Wiedźmina 3
Poza tym ciężko mi porównać karty Quadro (p1000 lub p2000) do innych kart, bo nie widzę ich w rankingach wydajności, dlaczego?

W programach CAD często podawane są tylko quadro w rankingach, ponieważ mają specjalnie przystosowane sterowniki do tego typu programów i często wyprzedzają typowe karty konsumenckie.
Zaś w grach P1000 powinien odpowiadać mniej więcej GeForce GTX 1050 z 640 rdzeniami CUDA.

https://www.videocardbenchmark.net/compare/Quadro-P2000-vs-Radeon-RX-570/3712vs3741

Wynik syntetyczny, wygląda jednak na to że karta jest “modyfikacja 1060”. @anon42271672 ma rację, zę 1000 będzie 1050.

Proszę o ocenę czy teraz zestaw ok:
https://www.morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=513444
Dysk wystarczy mi 1, bo mam jeszcze zewnętrzny 1TB na kopie zapasowe.