Zestaw do programowania amd/intel 2 tys

Cześć, chcę złożyć zestaw, który byłby wystarczający do pracy w Visual Studio. Nie zależy mi na karcie graficznej dlatego szukałem procków, które mają ją zintegrowaną. Drugi ważny czynnik to chyba dysk…Tu wybór padł na Plextor 256GB PCIe NVMe AIC M9PeY. Nie wiem tylko czy wybrane płyty główne to obsłużą? Zasilacz chyba wystarczy? W testach silniejszy zdaje się intel. Czy takie konfiguracje mają sens?
image

No Intel będzie dużo mocniejszy bo ma 6rdzeni/12 wątków, a Ryzen 4 rdzenie / 8 wątków. Dysk jednak wybrałbym jakiś lepszy.

Lepszy w jakim sensie? wielkość, szybkość, kości? 256gb mi wystarczy. Na dysk nie chciałbym dać wiecej niż 400zl. Możesz coś polecić w takim razie?

A co robisz w tym Visual Studio?

Głównie c#/xamarin

E tam, dysku nigdy dosyć. Zwłaszcza, że masz solidny budżet.

W tym momencie mam https://www.x-kom.pl/p/387049-dysk-ssd-goodram-240gb-25-sata-ssd-irdm-gen-2.html, na kościach mlc, więc może nie ma sensu zmieniać?

Tak, w tym momencie dysk nie jest artykułem pierwszej potrzeby :wink:

Natomiast pomyśl o zasilaczu. W cenie be quieta dostaniesz Vero L3 500W Bronze od SPC. A zawsze lepiej mieć więcej mocy niż mniej. Przyjdzie Ci do głowy dołożenie osobnej grafiki, to będziesz miał zasilacz jak znalazł.

1 polubienie

Konfigurację są kompatybilny, osobiście wymieniłbym zasilacz na większy.
Jaką masz obudowę?

Zasilacz zmienię wg uwagi

a obudowa … pierwsza z brzegu? Nie myślałem, że to istotne?

Z najtańszych bud to już lepszy jest Krux Trek:

Przynajmniej będzie jakaś wentylacja.

Trzeba dokupić furtok na przód tak samo jak w przypadku obudowy wybranej przez autora.

E tam, desktop przy programowaniu nie ma szans na załapanie throttlingu spowodowanego wysoką temperaturą.

Ja i moje pięć furtoków w biurowym desktopie do ogarniania Firefoksa, Outlooka i Excela:

Przechwycenie%20obrazu%20ekranu_2020-09-23_14-55-02

Jak ktoś tak lubi no to śmiało :smiley:

To osobiście bym postawił na Armis 1 lub Armis AR6

Dzięki Panowie za rady… Zastanawiam się jeszcze tylko czy dokładając 2stówy do r5 3600 i kupując jakąś używaną grafę zyskałbym więcej wydajności niż na tym intelu? Widziałem, że w testach wypadają chyba dość podobnie?

Oba procki wypadają bardzo podobnie (10400F vs. 3600), ale Ryzena można podrasować i sparować z szybszymi pamięciami (Intela też można, ale wiąże się to z zakupem droższej płyty):

IMHO platforma oparta na Ryzenie jest bardziej przyszłościowa - na AM4 zapowiadany jest jeszcze jeden procesor, na LGA1200 nie.

Jeśli już dopłacać to do starszego 2700x, bo po pierwsze wincyj rdzeniuf przy kompilacji się przyda, a po drugie obecnie ceny 3600 poszybowały gdzieś poza skalę absurdu :wink:


Dlatego 3600 bierze się na niemieckim Amazonie za 850 :wink: