Zestaw głośników 5.1 - co wybrać?

Chciałbym kupić jakiś zestaw głośników 5.1 z przeznaczeniem do komputera. Chciałbym aby czysty i wyraźny dźwięk był zarówno w grach, filmach jak i muzyce. Przeglądając różne zestawy zaciekawiły mnie głośniki Logitech X-530. Czy jest to dobry wybór? może polecacie coś innego w podobnej cenie? Jak te głośniki sprawują się w praktyce?

Do tego mam też trochę pytań, niektóre są może głupie, ale dla mnie ważne :slight_smile:

Czy subwoofer bądź satelity muszą stać w jakieś odległości od innych sprzętów elektronicznych (komputer, monitor, telewizor itp.)?

Gdzieś znalazłem, że kabel od tylnych satelitek wynosi 4,5 m. Czy mogę zastosować coś takiego i czy nie stracę przez to na jakości dźwięku?

Rozumiem, że gwarancja realizowana jest u producenta, a nie w sklepie gdzie to zakupię? W takim razie gdzie jest jakiś serwis Logitecha? (na ich stronie nic nie znalazłem, zapewne za słabo szukam :confused: ).

Czy do tego zestawu wystarczy zintegrowana karta dźwiękowa na płycie MSI P35-Neo2 FIR, czy może muszą bądź powinienem kupić jakiegoś Sound Blastera?

To chyba wszystko co na razie chciałbym wiedzieć. Liczę, że odpowiecie mi na moje pytanie. Szczególnie cenne będą dla mnie opinie użytkowników tych głośników.

Te Logitech bardzo dobre… co do zintegrowanej karty spokojnie podepniesz, ale jakiś SB na pewno by się przydal. Dźwięk będzie lepszy.

Polecam również:

Creative Inspire T6100 5.1

Cena: ~200zł

gdzie tym creativom do logitecha… brać Logitech X-530 lub X-540

Jak ma brać Logitech to nie polecaj czegoś gorszego :expressionless:

Tych Creativów na pewno nie wezmę, chociażby ze względu na wygląd :stuck_out_tongue: Po prostu nie podobają mi się, te Logitecha są dużo ładniejsze :slight_smile:

Ok, więc jestem już prawie na 100% zdecydowany na te głośniki, odpowiecie mi jeszcze na te pozostałe pytania? Są dla mnie na prawdę ważne :wink:

Satelitki nie muszą stać z dala od sprzętu… z subwooferem będziesz musiał pomyśleć żeby Ci nie zagłuszało basu. Najlepiej żeby nie było o nic jakby zabudowany… tak z własnego doświadczenia pisze. Kiedyś widziałem rozmieszczenie w PCFormacie jak powinno to wyglądać . To tylnie satelitki powinny być niby na wysokości uszu z tego co pamiętam. Przednie rozmieszczasz tak jak Ci wygodnie. (z przodu oczywiście)

Kabel masz 4,5m to jeszcze więcej Ci ptorzeba. Ale chyba przez ten przedłużacz nie powinnieneśstarcić jakości.

co do dźwiękówki - jeśli chcesz się cieszyć w pełni tymi głośnikami, musisz wziąć lepszą dźwiękówkę niż integra - SB X-Fi by nawet się przydała, jak tyle nie masz to SB Audigy za ~70zł

Ok, więc mógłbyś podać mi jakieś linki do tej karty, do jakiegoś sklepu bądź aukcji allegro. Bo tych modeli jest pełno :wink:

A co do kabla to nie mam zamiaru puścić go przez środek pokoju tak, aby wisiał :stuck_out_tongue: Po prostu 4,5 m do tego miejsca gdzie głośnik będzie to mało, brakuje jakieś 2 metry. Czyli przez ten przedłużacz nie stracę na jakości?

Z tą odległością od sprzętu chodziło mi głównie o to, czy np. subwoofer może stać koło komputera, czy nic z dyskiem twardym się nie stanie? :slight_smile:

proszę bardzo:

http://allegro.pl/item313746015_karta_m … audio.html

http://allegro.pl/item312605856_orygina … ty_fv.html

http://allegro.pl/item311985292_creativ … at_ss.html

z czego osobiście brałbym gamer’a

Ja ci polecam zestaw Genius SW-HF 5.1 5000. Sam je posiadam i jak dla mnie są wystarczające. Sam fakt, że mają 2 razy więcej mocy niż podane przez ciebie Logitech X-530 oznacza że są lepsze :slight_smile:

Link: http://allegro.pl/item308032813.html

Lub troche słabsze z wyświetlaczem LCD: http://allegro.pl/item313960548.html

posiadam x-530 bardzo fajne głośniczki tylko jak masz większy pokój to bd musiał dokupić sobie kable dłuższe ale ogólnie bardzo dobrze sie sprawują

Bas Jest głęboki i sopran też niczego sobie

Djablo , może i te głośniki są lepsze, chociażby ze względu na to, że są wykonane z drewna, ale kosztują jak dla mnie za dużo, te x-530 mogę mieć za ok. 230zł. Są one też jak na moje warunki za duże :wink: Mój pokój jest dość mały i na taką wielkość głośnika nie mogę sobie pozwolić, tym bardziej, że będzie ich aż 6.

A jeszcze nurtuje mnie sprawa gwarancji, jak to jest z tym serwisem?

Przepraszam, za post pod postem, ale jeżeli go edytuję, to nikt tego nie zobaczy.

Niestety na Gamera mnie nie stać. Więc którą z tych kart polecacie? Ta będzie dobra? Czy to jest ta sama karta co tu: http://www.apollo.pl/store/show_detail/4/39262 ? I czym ona się różni od tej: http://www.apollo.pl/store/show_detail/4/29506 ?

A może lepszy będzie ten Audigy SE, bądź jeszcze jakaś inna?

----EDIT----

No więc jak z tą kartą?

I jeszcze jedno dosyć głupie pytanie: Czy jeżeli w pokoju mam bezprzewodowy router, to może to w czymś przeszkadzać?

Ruter nie wpływ a na głośniczki a kata będzie najlepsza ta:

KARTA MUZ CREATIVE X-FI SOUND BLASTER XTREME AUDIO

OK, więc po głębokim przemyśleniu doszedłem do wniosku, że wybiorę: Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer (244zł) oraz Genius SW-HF5.1 5000 (288zł). Czy będzie to dobry wybór?

Oraz jeszcze jedno pytanie, wynalazłem, że te głośniki nie mają ekranowania magnetycznego, w takim razie jak daleko muszę je ustawić od innych sprzętów, tak w przybliżeniu. W pobliżu mam telewizor CRT, monitor LCD, komputer obok którego chciałbym postawić subwoofer oraz wiele innych mniej znacznych :slight_smile: