Zestaw Komputerowy [3000zł]

Witam

Zamierzam zmienić swój cały zestaw oprócz monitora oraz głośników.Mój poprzedni kupiłem 5 lat temu i nadal obsługuje najnowsze gry ale nie tak jak bym chciał :smiley: Mam do wydania mniej więcej 2500zł-3500zł. Szczególnie zależy mi na grach.Monitor mam Samsunga SyncMasterP2250 21cali 1920x1080 bo tyle mi monitor obsługuje chyba ;D Nie zamierzam OC ani nic. Jak jest tak będzie Myślałem nad Procesorem :

  • Intel Core i5-2500k

- Intel Core i5-2600k

Powiem szczerze , że chyba lepszy będzie 2500k ze względu na cene chyba, że się mylę i warto dopłacić troche do 2600k bo różnica jest ogromna? A i nie wiem co jets nowsze i5-2600k czy i7-2600k itp.

Karta Grafiki :

  • Radeon HD 6950 1GB albo 2GB

  • Radeon HD 6970 2GB

  • GeForce GTX 570, 1GB

  • 2x Radeon HD 6850

Tu jest największy wybór bo wybór jest ogromny. Nie wiem czy jest sens pakować się w 2x 6850 czy jakiś komplikacji nie będzie? Ogólnie która z tych jest najlepsza itp. Oraz jaki producent byłby najlepszy ASUS ?

Pamięć RAM :

Będzie zapewne Windows 7 bo w Viste się nie pakuje.4GB chyba wsadzę tylko jakie :

  • GoodRam 4GB (2x2GB)

  • GOODRAM DDR3 4096MB

Może macie jakieś inne propozycje ? :slight_smile:

Płyta główna

Tutaj prawie nic nie wiem ale myślałem nad 1 płytą :

  • AsRock P67 Extreme4

Zasilacz :

-600W jakiś chyba najlepszy albo może nawet 650W ?

Dysk Twardy :

  • WD WD1002FAEX 1TB Caviar Black 7200 64MB SATAIII (może)

  • Ogólnie napewno 1TB tylko jaki najlepszy sam nie wiem co jest najważniejsze w dysku.

Z resztą to sobie chyba poradzę mam nadzieję. Proszę o pomoc w wyborze a może jakieś własne sugestie co do wyboru ?

Pozdrawiam

zapewne zaraz ci się posypia oferty od allegrowiczów ja moge ci jedynie poradzić nie przejmuj się zbytnio prockiem te które podałeś są wydajne lepiej zainwestować w lepsza grafikę i tutaj 6970 to najlepszy wybór a jakiej firmy to już znowu nie tak istotne różnia się tylko chłodzeniem ale często trzeba dużo przepłacać z tego tytułu co do wydajności to wszystkie sa jednakowe no chyba że maja fabryczne oc które i tak jest nieznaczne jeśli chodzi o płyte główna to wybór produktów firmy asrock jest całkiem opłacalny bo nie sa to drogie płyty a nie odstaja niczym od konkurencji i wyróżnia je wysoka jakość wykonania tutaj jakiś markowy zasilacz 650 wat będzie wystarczajacy co do twardego dysku to ten który podałeś to także dobry wybór sata III 64mb 7200 obrotów mam identyczny i jestem z niego zadowolony mysle że na tym zestawie żadna gra jeszcze przez długi czas nie sprawi ci zawodu

Witaj

  1. MSI P67A-GD55 B3

Zawiera: karta sieciowa, karta muzyczna

2Radeon 6970 Asus 2GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E)

  1. GoodRam DDR3 3X 2GB 1333MHz CL9

  2. Samsung SpinPoint F3 1 TB (SATA II, 32MB cache, NCQ)

  3. Intel Core i5 2500K 3,30 GHz BOX

  4. OCZ StealthXStream 2 700W 80+ SLI 120mm

cen nie podałem bo niewiem może masz na oku jakiś sklep no i brakuje obudowy ,nie wymieniłes czy ma być

Jeśli nie zamierzasz robić OC (teraz i w przyszłości), to kup procesor bez “k” w nazwie, mają zablokowany mnożnik, więc są odpowiednio tańsze. Myślę, że i5-2500 spokojnie Ci wystarczy, zwłaszcza, że nowe procesory Intela (Ivy Bridge), które pojawią się w przyszłym roku, mają być kompatybilne z s.1155, więc w przyszłości będziesz mógł wymienić sam CPU na wydajniejszy.

Co do grafiki, lepiej jedną mocną niż dwie słabsze. Nie wszystkie gry obsługują SLI/CorssFire, ogólnie konfiguracja z jedną kartą jest mniej problematyczna.

Jeśli faktycznie nie zamierzasz podkręcać procesora, możesz wziąć płytę z chipsetem H67, np. Gigabyte GA-H67MA-UD2H, wyjdzie sporo taniej. Z drugiej strony może nie warto jednak całkowicie blokować sobie możliwości OC, nawet jeśli nie teraz, to choćby w perspektywie Ivy Bridge. Wtedy bierz AsRock P67 Pro3 lub AsRock P67 Extreme4 (w zależności od tego, czy w przyszłości planujesz mieć więcej niż jedną kartę graficzną).

Trochę to zagmatwane, ale na ogół ludzie chcą podkręcać, wtedy wybór jest o wiele prostszy (i5-2500k/i7-2600k + P67 Pro3/Extreme4).