Zestaw komputerowy, czy dobry?

Witam pan ze sklepu informatycznego złożył mi taki zestaw komputerowy. Chcę wiedzieć czy on na pewno jest dobry. Doradźcie co mogę wymienić Cena max 3500 i ani grosza więcej!

PC:

Procesor: AMD FX-8150 cena: około 800zł

Karta Graficzna: Asus HD 7850 DirectCU II 2048MB GDDR5 cena około 1000zł

Płyta główna: Asus M5A97 Evo cena około 420 zł

Pamięć RAM: Kingston HyperX 8GB (2x4GB) 1600MHz cena około: 210zł

Dysk Twardy: HP 500 GB SATA 7200 PV943A cena około 313zł

System operacyjny: Microsoft OEM Windows 7 Home Premium SP1 PL 1PK DVD 64-bit cena około: 375zł

Zasilacz: ATX CHIEFTEC iARENA GPA-450S8 450W 80+ cena około 115zł

Napęd Optyczny: LG SuperMulti DVD+/-RW GH24NS90 cena około 80zł

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black cena około 140zł

3453zł

Do czego ma służyć komputer? Jeżeli do gier to lepiej składać na Intelu , zasilacz do wymiany tutaj, za słaby minimum 550wat.

Dokładnie,zasilacz tego nie wytrzyma.

Możesz wziąć ten,600W na przyszłość.

http://techplanet.pl/produkty/zasilacze … 11765.html

Ja bym wziął raczej AMD Phenom II Quad Core X4 965 bo szkoda dawać aż tyle a wydajność ich jest zbliżona a będziesz miał na zasilacz.

http://techplanet.pl/produkty/procesory … box,8.html

Procesor: i5 2500k (koło 800 albo nawet taniej) na podstawke lga1155

Płyta: asusa pod intela najlepiej z chipsetem z77

System operacyjny: dorzuć 100 zł i masz wersję box

zasiłka: tak jak kolega powyżej min 550W

Reszta może zostać.

lepszy zestaw będzie na intelu http://www.morele.net/inventory/info/YbNBwK/

jesteście pewni że pod intel będzie lepszy?? Komputer ma służyć do gier

Tak i polecam dorzucić 100 zł i wziąść wersję box windowsa.

a czym się różni ta od box’owej ?

OEM przywiązuje windowsa do sprzętu, a box możesz przenosić na co żywnie ci się podoba.

nie potrzebuje takiego bajeru :smiley: wystarczy ten zwykły :slight_smile:

Dzięki za pomoc

jak wolisz, ale jak się coś stanie z płytą głowną to będzisz się musiał nagimnastykować żęby ci aktywowali ponownie windowsa a z wersją box nie ma tego problemu.

Będziesz robił OC? Bo jeśli nie to można przyoszczędzić na CPU i mobo a dołożyć do grafiki.

Możesz też sobie dodać do koszyka montaż komponentów i przy zamówieniu w polu kod promocyjny wpisz

O6A2MVKEK1

i naciśnij obok wyślij to koszt montażu zmieni się na 1 złoty a wysyłka będzie darmowa.

a jeszcze mam pytanie 4 GB ramu to nie za mało do gier?

Nie będe robił OC bo nie chcę kupować nowego chłodzenia

E tam. Wystarczy aktywować telefonicznie.

Bierz 8 minimum.

To jeśli nie będziesz robił OC to w zestawie djosdanielos proponuje następujące zmiany

  1. CPU na i5 3450 (wersja 77W)

  2. Mobo na AsRock B75 PRO3

  3. GPU po dołożeniu jeszcze 100 złotych na HD7870

ale ten procek i5 3450 jest o wiele słabszy od i5-2500K

Dlaczego niby wiele słabszy? Nie można go podkręcić a tak to wydajność praktycznie taka sama

jesteś absolutnie pewny na 100% że nie będziesz kiedyś podkręcał ? nie jest to tak trudne jak się wydaje wystarczy że przełączysz 1 opcję w biosie cpu ratio setting na manual i linijkę niżej ustawiasz wyższy mnożnik i ewentualnie podnosisz napięcie ,a kiedyś może ci się przydać

pamięć ram sugeruje brać 4GB a za jakiś czas kolejne 4GB dokupić ,zaoszczędzisz 100zł i mieścisz się w tych 3500zł z tym procesorem i kartą graficzną i resztą jeśli weźniesz 8GB będzie trzeba dobrać gorszą kartę albo inny procesor

morele obecnie chyba jeden z droższych sklepów w innym sklepie powinno być taniej i może wystarczyłoby na radeona 7870

905zł za i5 2500k to rozbój w biały dzień

@up

To znajdź sklep, który ma go ZDECYDOWANIE TANIEJ

patrzyłem na całości w innych sklepach zaoszczędzić i wychodzi prawie tak samo z przesyłką brakło mi pomysłów :?