Zestaw komputerowy do 5000 zł

Sprawdź dostępność części (zwłaszcza karty graficznej) i ich cenę.
Procesor i płyta główna zapewne nieco staniały, cena RAMu mogła się wahnąć w jedną lub drugą stronę. Reszta raczej bez zmian.

Dało by się ten zestaw oprzeć na i7 7700 K,a w kartę wrzucić 1080-tke?
Czy mogłoby to być oparte na Windows 7 a w późniejszym czasie przeszedłbym na 10-tke chyba nie było by aż tak dużego spadku wydajności w fps choć 10 wspiera Direct X12?

Nie ma szans zmieścić się z i7-7700k i GTX 1080. Sam procesor, płyta główna i karta graficzna to prawie 4500zł.

To co radzisz oprzec na i 7 przy 1070-tce czy na i5 K bądź Ryzen na 1080-tce ?
Procesor może być wąskim gardłem wtedy?
Na bebechy może isc maksymalnie 5500 zakładając że kupie Windows 7 i przejde jakos na 10-tke albo w późniejszym czasie kupie 10?

Zależy co chcesz osiągnąć.

GTX 1080 to karta do grania w 1440p, a nawet Ultrawide 1440p. Przy tych rozdzielczość pójście w Ryzena 5 1600 nie będzie Cię kosztować utraty FPSów. Do 1080p to bardzo mocny przestrzał, chyba że chcesz grać w 144fps+ z monitorem z takim lub wyższym odświeżaniem.

Za 5500zł też nie zmieścimy się z i7-7700k i GTX 1080. Ba, nie zmieścimy się nawet z i5-7600k i GTX 1080.

To możesz mi złożyć ostateczny zestaw tylko nie wiem co wybrać najlepszy i5 czy Ryzen, waham się co radzisz?
Czy nie będzie spadku wydajności na Windows 7 załóżmy że później przejdę na 10 jak będę miał kase.
Monitor zamierzam kupić taki https://www.x-kom.pl/p/336800-monitor-led-24-269-samsung-c24fg70fqux-curved-czarny-quantum-dot.html

wiem że to nie IPS ale przynajmniej to nie matryca TN, bo IPS są drogie.
Wystarczy mi żeby w nowych tytułach mieć 60 FPS na ustawieniach wysokich/ultra choć wiadomo że np. w innych grach przekroczą 100 FPS i trzeba monitor co najmniej 144 Hz.
Może lepiej kupić Ryzena 5 i dołożyć coś do karty graficznej bo wtedy więcej zostanie?

Co do monitora, to za takie same pieniądze masz EIZO EV2450:
https://www.morele.net/monitor-eizo-ev2450-666566/

No chyba, że zależy Ci na wysokim odświeżaniu, to wtedy ten Samsung nie będzie zły.
I niestety, rzeczywistość rynkowa jest taka, że za GTX 1070 trzeba dać 2150zł, a za 2450-2500zł mamy GTX 1080.

Co do Windowsa 7, to zarówno na Kaby Lake jak i Ryzenach będzie kopanie się z koniem. Na wydajności nie tracisz, tracisz Directx 12 oraz aktualizacje bezpieczeństwa (ale to się da obejść).

Można by dołożyć zamiast ryzena 5 1600 3,2 GHz Ryzen 5 1600 ale z taktowaniem 3,6 Ghz?
Myślę że monitor będzie 27-calowy.
Gdzie według cb najlepiej zamówić i złożyć kompa?

Jak chcesz, to kup 1600X, tylko to jest +150zł, a podkręcenie 1600 do 3,8-4,0GHz to kilka kliknięć.

GTX 1070 to karta radząca sobie w 1440p. To ile cali ma monitor nie ma znaczenia, znaczenie ma jego rozdzielczość.[quote=“xXSebastianXx, post:28, topic:527400”]
Gdzie według cb najlepiej zamówić i złożyć kompa?
[/quote]
Morele.net albo X-KOM.

Oczywiście, możesz też zamówić części z różnych sklepów i samemu złożyć, o ile będzie to opłacalne.

1 polubienie

Podobno jakość tego składania jest kiepska. :confused:
Czyli opłaca się kupić 3,6 GHz bo kręci się chyba max do 4 GHz wersja bez wentylatora czy z bo chyba w zestawie podanym przez cb jest już chłodzenie?

Wszędzie można niestety trafić na spartaczoną robotę przy montażu. Ja bym ogólnie poskładał samemu, żaden to problem.

Co do wentylatora, to Ryzen 5 1600 ma w zestawie boxowy cooler. On sobie da radę nawet z oc, ale cicho i chłodno nie będzie. Nie wiem co do R5 1600X, trzeba się byłoby dopytać.

Jest chyba z wentylatorem.
Złożył bym sam ale najbardziej się obawiam montażu procesora na płycie głównej i uszkodzenia styków przy jego kładzeniu na gniazdo.
https://www.oleole.pl/procesory/amd-ryzen-5-1600x-3-6-ghz-am4-yd160xbcaewof.bhtml?from=ceneo&p=1162.00&cr=0&t=20170617-1215

O ile nie użyjesz siły, to nic nie uszkodzisz. Gniazda i procesory są zrobione na montaż “zero force”, wskakują w swoje miejsce samoistnie.

Co do coolera:

Najwyżej się podkręci 3,2 do 4,0 :slight_smile: chyba żeby jeszcze dokupić chłodzenie na procek jakieś :smiley:
Dzięki wielkie za zestaw co do montażu to myślę że spróbuje sam zobaczymy czy mi pójdzie :smiley: mam nadzieje ze procesor sam wskoczy i nic się nie uszkodzi.
Jaką metodę nakładania pasty polecasz ?
Jak zostanie coś kasy to dodać w lepszą obudowę, chłodzenie?

Ta pasta która jest w zestawie to jest na procesor bo tam pisze na GPU a nie CPU ?

Who cares?
Pasta to pasta, można stosować ją zarówno dla GPU jak i CPU.

Ok dzięki wielkie , ja tam się nie znam :smiley:

To chłodzenie które jest w zestawie podejdzie mi pod Ryzena 1600 jakbym brał bez coolera procesor ?

Oczywiście. Do tej pory już wszystkie coolery SilentiumPC mają w zestawie elementy montażowe do AM4.
Jakby nawet jakimś cudem nie było, to wysyłają za darmo, wystarczy tylko pokazać dowód zakupu płyty/procesora:
https://www.silentiumpc.com/am4-upgrade-kit-dla-coolerow-silentiumpc/

Z tego co się orientuje to na wersje BOX jest 3 lata gwarancji a na wersje K chyba tylko 1 rok co wg ciebie się bardziej opłaca gwarancja czy wyższe taktowanie kosztem gwarancji?